CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.709 -0,49%

CZK/£ 29.056 -0,03%

CZK/CHF 23.580 -1,03%

01. 06. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Penzijní fond České pojišťovny pokračuje v růstu

 


 

Penzijní fond České pojišťovny pokračuje v růstu. „Klienti věnují penzijnímu připojištění větší pozornost, zvětšuje se nejen jejich počet, ale i objem spravovaných aktiv. Jejich zájem je pro nás vyjádřením důvěry,“ říká Tomáš Matoušek, generální ředitel a předseda představenstva Penzijního fondu České pojišťovny.  

Své prostředky na penzi si do PFČP ukládá přibližně čtvrtina všech účastníků penzijního připojištění v ČR, tedy téměř 1,2 milionu klientů. Objem uložených peněz, se kterými PFČP hospodaří, je rekordních 61 mld. Kč a meziročně se zvýšil o 8 %.

Zisk společnosti v prvním čtvrtletí představoval 286 milionů Kč. Penzijní fond České pojišťovny je kromě dlouhodobě nejvyššího zisku lídrem trhu penzijního připojištění také výší aktiv a počtem klientů. Má rovněž jedny z nejnižších nákladů příštích období.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Retailové nemovitostní fondy. Na špici je CREDITAS, ZDR Investments a Conseq realitní

Inflace v Česku nepolevuje. V lednu zrychlila na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta. Meziměsíční růst cen je nejvyšší od roku 1993. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Investoři proto hledají způsoby, jak své prostředky zhodnotit. Zajímavé výnosy přináší například nemovitostní fondy. Jaká […]

Text: Filip Kučera

22. 02. 2022

Sociální pojištění vs. investice na důchod

Povinné důchodové pojištění nebo nepovinné důchodové spoření a investování?

Český důchodový systém staví v současné době na průběžných základech s povinným důchodovým pojištěním. To se odvádí ze zákonem definovaných příjmů, nejčastěji z příjmů ze zaměstnání a z příjmů OSVČ. A zároveň z těchto vybraných plateb financuje stát současné důchody.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

31. 01. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.