CZK/€ 24.315 -0,14%

CZK/$ 23.120 +0,53%

CZK/£ 28.218 -0,23%

CZK/CHF 24.624 +0,05%

16. 03. 2020

0 komentářů

Subjekty:

OBCHODNÍCI S CENNÝMI PAPÍRY, INVESTIČNÍ SPOLEČNOSTI A INVESTIČNÍ FONDY PŮSOBÍCÍ V ČESKÉ REPUBLICE I NADÁLE ZAJIŠŤUJÍ PRO INVESTORY SVÉ SLUŽBY

 

V reakci na aktuální pandemii COVID-19 a na probíhající opatření Vlády České republiky vydává Asociace pro kapitálový trh (AKAT) tiskovou zprávu poskytující aktuální informace k dopadu této situace na poskytování investičních služeb a zajištění fungování lokálních investičních fondů. 

Členové Asociace pro kapitálový trh vyvinuli v uplynulých dnech maximální úsilí pro zajištění svého fungování i v době pandemie viru COVID-19. Byla tak již v předstihu přijatá řada opatření, která mají za cíl zajistit provoz poskytovatelů investičních služeb. Členové AKAT mj. přijali opatření zajišťující jejich fungování prostřednictvím zajištění přítomnosti klíčových pracovníků ve svých kancelářích nebo určením pracovníků, kteří budou vykonávat své činnosti dočasně z domova.

Poskytovatelům finančních služeb bylo i nadále umožněno obsluhovat klienty, i když mohou dle svého rozhodnutí omezit provozní dobu svých poboček, obchodních míst a provozoven.[1] Asociace pro kapitálový trh i její členové jsou také v úzkém kontaktu s dohledovým orgánem Českou národní bankou pro zajištění řádného fungování sektoru investičních služeb v České republice.

Situace kolem pandemie COVID-19 se dynamicky vyvíjí, nicméně poskytovatelé investičních služeb přijali opatření, která umožní poskytování jejich služeb i v budoucnu a to i za platnosti maximálních restriktivních opatření. „Díky vysoké míře regulace investičních služeb a investičních fondů, jejich transparentnosti a také díky propracovaným systémům řízení rizik zůstávají jejich poskytovatelé nadále plně funkční, a i v situaci omezeného provozu zajišťují pro své investory investiční služby“ vysvětluje Martin Řezáč, předseda AKAT.

Pro investory je v současné situaci klíčové nepanikařit a nesnažit se časovat trh. Ideální přístupem pro drobné investory zůstávají pravidelné investice do diverzifikovaných podílových fondů. „Podstatou pravidelné investice je právě to, že dokáže v průběhu času vyhladit výkyvy cen způsobené kolísavostí kapitálových trhů. Dlouhodobost a pravidelnost investování jsou významnou ochranou drobných investorů nejenom v dobách virové pandemie, ale v případě jakýchkoliv tržních turbulencí,“ uzavírá Jana Brodani.

REKLAMA

[1] Upřesňující sdělení Ministerstva financí k nařízení vlády vůči poskytovatelům finančních služeb dostupné zde: https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2020/upresnujici-sdeleni-ministerstva-financi-37848

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *