Neděle 20. června. Svátek má Květa.

NOVÝ INVESTIČNÍ FOND KB STAVÍ NA CELOSVĚTOVÉM TRENDU STÁRNUTÍ OBYVATELSTVA

–        Růst podílu obyvatel v postproduktivním věku patří mezi nejvýznamnější světová témata, je trvalého rázu a neovlivňují jej hospodářské útlumy,

–        Zároveň lidé starší 55 let jsou nejbohatší demografickou skupinou, na uspokojení jejich potřeb se zaměřuje tzv. „Silver Economy“, která je jedním
z nejrychleji rostoucích odvětví,

–        Na tuto perspektivní oblast se zaměřuje nový fond v nabídce Komerční banky – CPR Global Silver Age, 

–        Minimální první investice do nového fondu je 5000 Kč, každá následující alespoň 500 Kč.

CPR Global Silver Age je nový akciový fond v nabídce Komerční banky, který se zaměřuje na mimořádně perspektivní oblast spojenou se stárnutím populace zejména ve vyspělých zemích. Úzké zaměření fondu na tzv. Silver Economy vytváří silný předpoklad pro dosažení nadprůměrných výnosů, a to i v současném období mimořádně nízkých úrokových sazeb a přecitlivělých, volatilních akciových trhů[1].

„Tržby i zisky společností, které podnikají v segmentu Silver Economy, mají historicky vyšší růst, než odpovídá průměru, a tento trend bude v dalších letech s vysokou pravděpodobností akcelerovat. Růst podílu lidí v postproduktivním věku přitom nebude charakteristický jen pro vyspělé země, ale týkat se bude i dalších regionů – Činy, Jižní Ameriky nebo severní Afriky,“ uvedl Pavel Hoffman, místopředseda představenstva IKS KB.

CPR Global Silver Age Fond je akciový fond s globálním zaměřením, kde až 100 % investic může být alokováno v akciích. Primárními sektory jsou – farmacie, zdravotní péče a zdravotnické pomůcky, bezpečnost, volný čas, ale také krása a péče, správa majetku nebo automobilový průmysl. Cílem fondu je dlouhodobě překonat globální akciové trhy (v porovnání s indexem MSCI World). Minimální první investice do nového fondu je 5 000 Kč, každá následující alespoň 500 Kč.[1] Předpokládaná budoucí výnosnost není zárukou skutečné budoucí výkonnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.