CZK/€ 24.695 +0,20%

CZK/$ 23.468 +0,20%

CZK/£ 29.144 +0,12%

CZK/CHF 24.060 +2,32%

21. 05. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Největší podíl ze svých úspor Češi letos použijí na dovolenou

 


 

Více než třetina Čechů letos žádnou dovolenou neplánuje. „Na dovolenou se letos nevypraví téměř 60 % našich spoluobčanů se základním vzděláním. Oproti tomu jen asi 18 % respondentů z řad vysokoškoláků uvedlo, že zůstanou doma,“ říká Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank ČR. „Je logické, že vysokoškoláci mají větší příjmy, a tudíž si mohou častěji dovolit vycestovat. Jako pozitivní vidím fakt, že se české domácnosti oproti minulým rokům v souvislosti s dovolenou výrazně méně zadlužují. Na druhou stranu ti, kteří si na ni půjčují, se rekrutují z ekonomicky nejslabší skupiny lidí se základním vzděláním. V tom vidím velkou hrozbu pro tyto rodiny, které se tak mohou dostat do začarovaného kruhu dluhů, a za to žádná sebeatraktivnější dovolená nestojí. Pokud mají lidé potřebu se vypravit na dovolenou, která je finančně náročnější a kterou neufinancují z aktuálních zdrojů, rozhodně se vyplatí si počkat a peníze na ni naspořit. Příjemný pocit z prožité dovolené pak nepokazí finanční závazek,“ doplňuje Vaníček.

ing-dovolena-uspory

Je důležité pravidelně odkládat nějakou reálnou částku mimo svůj běžný účet, kde peníze svádějí k utrácení a ukrajují z nich poplatky. Nabízí se například spořicí účty, jakým je i ING Konto. Zde se úspory příjemně zhodnocují, zřízení a vedení účtu je zdarma a peníze máte kdykoliv k dispozici, jakmile naspoříte požadovanou částku na svou vysněnou dovolenou,“ pokračuje Vaníček.

Průzkum v rámci projektu ING Bank Svět spoření byl realizován v dubnu 2012 společností Ipsos Tambor. Dotazování se zúčastnilo 400 respondentů z Čech a Moravy ve věku 18–60 let.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Invalidita - pojištění invalidity - invalidní důchod

Invalidita: Kolik je potřeba vlastních peněz?

Jak by vypadal náš život při náhlé invaliditě? Jsme na ni momentálně připraveni? Podívejte se na konkrétní případy možných situací, které mohou nastat. Jak bychom se na ně mohli připravit?

Text: Petr Němec

05. 09. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.