CZK/€ 24.340 +0,02%

CZK/$ 23.434 -0,18%

CZK/£ 28.149 -0,26%

CZK/CHF 24.685 +0,02%

25. 06. 2013

0 komentářů

Nebořte, ale opravte druhý pilíř!

 


 

„Druhý pilíř Nuselského mostu ve směru do centra města je nejvyšším mostním pilířem ve vnitřní Praze.  Pověsili jsme na něj celkem 2044 balonků.  Ty ukazují, že druhý pilíř krvácí – spojenými silami ho totiž chtějí zrušit sociální demokraté, KŠČM a odboroví předáci,“ uvedl organizátor happeningu, podnikatel Jan Rajniš.

Zvolený počet 2044 balonků zároveň odpovídá roku, kdy do důchodu půjdou lidé, kterým je dnes 35 let. A tito (a starší), mohou do druhého pilíře vstoupit nejpozději do konce tohoto měsíce, jinak se jim nadobro uzavře. „Happening bude ukončen puštěním balonků, symbolicky tak ukážeme, že možnost chovat se zodpovědně a nebýt závislý na státním důchodu již brzy mnoha lidem zmizí ve vzduchu,“ řekl Rajniš.

Snahou Jana Rajniše a jeho kolegů je upozornit na nebezpečí spojené se zrušením důchodové reformy. „Chápu ji jako nutný první krok, ale rozhodně ji nepovažuji za dostatečnou. Druhý pilíř je ve své současné formě nedostačující a pro spoustu lidí velmi netransparentní. Naší snahou je, aby vláda druhý pilíř otevřela všem lidem a udělala ho povinným. Postupně jím pak může nahradit současný, rovněž povinný systém průběžný. Jen tak má podle nás reforma penzí opravdový smysl.  Bez ní se řítíme do katastrofy, kdy nebudeme moci vyplácet v budoucnu z průběžného systému důchody v přijatelné výši pro zajištění minimální kvality života,“  říká Jan Rajniš.

Pokud se sociální demokraté s komunisty dostanou k moci a penzijní reformu zruší, je Jan Rajniš odhodlán celý druhý pilíř Nuselského mostu nechat nabarvit na rudo.

Jan Rajniš

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

sociální pojištění při práci v důchodu

Musíte platit sociální pojištění, když pracujete v důchodu

Sociální pojištění je v ČR povinnou daní z práce. Tuto daň platí zaměstnanci, odvody na sociální pojištění platí i zaměstnavatelé, povinné zálohy musí odvádět OSVČ. Sociální pojištění je strháváno i z práce z dohod, pokud jsou svou výplatou nad daný měsíční limit.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

11. 08. 2022

Důchodová reforma Fialovy vlády

Jakou důchodovou reformu plánuje současná vláda

Odhlédněme od skutečnosti, že protlačit v současné ekonomické situaci důchodovou reformu bude výjimečně obtížně, ne-li nemožné. Vlastně výraz výjimečně obtížné není správný. Ono totiž protlačit jakoukoliv důchodovou reformu v českém systému je obtížné až nemožné. Bez ohledu na tom, v jaké ekonomické a politické situaci se právě […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

25. 02. 2022

Pro koho je dobrovolné důchodové pojištění

Kdy se vám vyplatí platit si dobrovolné důchodové pojištění

foto: Shutterstock Český důchodový systém má dvě podmínky pro výplatu starobního důchodu. Za prvé musíte dosáhnout svého důchodového věku a za druhé musíte mít odvedeno dostatečný počet let důchodového pojištění. Pokud nemáte daný počet let zaplacené důchodové pojištění, tak vám starobní důchod není zatím přiznám.

Text: Hana Bartušková

22. 09. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *