Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Nebořte, ale opravte druhý pilíř!

Penze 25.06.2013 | 08:40 0 Komentářů

Happening u 2. pilíře Nuselského mostu

Pořádám happening na podporu druhého pilíře a lidí, kteří se rozhodli do tohoto systému spoření na penzi vstoupit.  Happening  je namířený proti snahám české levice zrušit důchodovou reformu,  odehrává od této chvíle u druhého pilíře Nuselského mostu v Praze v Jaromírově ulici 46, Praha 2. 

„Druhý pilíř Nuselského mostu ve směru do centra města je nejvyšším mostním pilířem ve vnitřní Praze.  Pověsili jsme na něj celkem 2044 balonků.  Ty ukazují, že druhý pilíř krvácí – spojenými silami ho totiž chtějí zrušit sociální demokraté, KŠČM a odboroví předáci,“ uvedl organizátor happeningu, podnikatel Jan Rajniš.

Zvolený počet 2044 balonků zároveň odpovídá roku, kdy do důchodu půjdou lidé, kterým je dnes 35 let. A tito (a starší), mohou do druhého pilíře vstoupit nejpozději do konce tohoto měsíce, jinak se jim nadobro uzavře. „Happening bude ukončen puštěním balonků, symbolicky tak ukážeme, že možnost chovat se zodpovědně a nebýt závislý na státním důchodu již brzy mnoha lidem zmizí ve vzduchu,“ řekl Rajniš.

Snahou Jana Rajniše a jeho kolegů je upozornit na nebezpečí spojené se zrušením důchodové reformy. „Chápu ji jako nutný první krok, ale rozhodně ji nepovažuji za dostatečnou. Druhý pilíř je ve své současné formě nedostačující a pro spoustu lidí velmi netransparentní. Naší snahou je, aby vláda druhý pilíř otevřela všem lidem a udělala ho povinným. Postupně jím pak může nahradit současný, rovněž povinný systém průběžný. Jen tak má podle nás reforma penzí opravdový smysl.  Bez ní se řítíme do katastrofy, kdy nebudeme moci vyplácet v budoucnu z průběžného systému důchody v přijatelné výši pro zajištění minimální kvality života,“  říká Jan Rajniš.

Pokud se sociální demokraté s komunisty dostanou k moci a penzijní reformu zruší, je Jan Rajniš odhodlán celý druhý pilíř Nuselského mostu nechat nabarvit na rudo.

Jan Rajniš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.