Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

MONETA Money Bank rozšiřuje podporu malým a středním firmám prostřednictvím partnerství s Evropskou investiční bankou

Banky 23.10.2017 | 14:19 0 Komentářů

MONETA Money Bank, a.s., vedoucí banka ve financování českých domácností s rostoucí nabídkou úvěrů pro malé a střední firmy (SME), a Evropská investiční banka (EIB) dnes oficiálně potvrdily své partnerství, které podpoří malé a střední podniky v České republice. EIB poskytne MONETA Money Bank významnou úvěrovou linku ve výši 150 miliónů EUR (cca 3,9 mld. Kč), z toho 80 miliónů EUR (přes 2 mld. Kč) již bylo využito v pilotní fázi. Tato úvěrová linka bude využita k financování projektů a růstu českých malých a středních firem formou dostupných úvěrů a leasingového financování, které podpoří klienty z řad malých a středních podniků v oblasti zemědělství, výroby a dopravy. 

MONETA Money Bank je první plně obchodovanou českou bankou na Burze cenných papírů Praha. Banka poskytuje své služby více než 90 tisícům živnostníků a malých a středních firem. V této souvislosti plánuje MONETA Money Bank s pomocí financování z EIB dále posílit svůj už nyní pevný závazek vůči tomuto segmentu české ekonomiky. Banka dále věří, že financování z Evropské investiční banky zrychlí již teď významný růst úvěrové aktivity MONETA Money Bank vůči jejím současným i novým klientům.

Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva MONETA Money Bank, sdělil: „Úvěr od EIB dále posílí naši schopnost podporovat malé a střední české firmy dostupným investičním financováním. MONETA Money Bank chce být domácím šampionem pro živnostníky a malé a střední firmy. Spolupráce s EIB je důkazem naší oddanosti jejich cílům.

Vazil Hudák, viceprezident EIB, řekl: „Velmi vítám skutečnost, že unijní banka rozšiřuje počet svých partnerských finančních institucí v České republice. Zlepšení přístupu malých a středních firem a společností se střední kapitalizací k dlouhodobému financování je klíčové pro rozvoj české ekonomiky z hlediska jejího růstu a tvorby nových pracovních míst. Společně s MONETA Money Bank navyšuje EIB prostředky potřebné k realizaci prioritních projektů, které podporují konkurenceschopnost české ekonomiky.“

Od roku 1993 poskytla EIB svým českým partnerským finančním institucím úvěrové linky v celkové výši 5,2 miliardy Kč, což představuje čtvrtinu jejího celkového úvěrového závazku v České republice. Tyto instituce využívají prostředky EIB na financování projektů realizovaných malými a středními firmami, společnostmi se střední kapitalizací a obcemi v oblasti místní infrastruktury, ochrany životního prostředí, výroby, energetiky, výzkumu, vývoje a inovací, dopravy, služeb a turistiky.

Tisková zpráva MONETA Money Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.