Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

MasterCard, Slovak Telekom, O2 a Orange Slovakia spojily své síly, aby zjednodušily mobilní platby

Banky MasterCard 10.04.2014 | 13:15 0 Komentářů

Sdružení vytvoří centrální platformu, která bankám a mobilním operátorům pomůže urychlit vývoj nabídky NFC plateb pro jejich zákazníky

MasterCard a společnosti Orange Slovensko, Slovak Telekom, O2 a TREVICA (firma vlastněná společností MasterCard) vytvořily novou mobilní platformu, která urychlí vývoj mobilních platebních nástrojů na Slovensku. Trojice mobilních operátorů obsluhuje 100% mobilního trhu v SR, což znamená, že banky a finanční instituce nyní mají obrovskou možnost zrychlit zavádění masových služeb mobilních plateb mezi spotřebitele.

Vydavatelské banky se tak mohou snadno připojit k platformě TREVICA a získat přístup ke všem mobilním operátorům na Slovensku. Tento model již funguje v Polsku, Německu, Maďarsku a velmi brzy by mohl začít fungovat i ČR.

clipboard03„Spojením toho nejlepšího z bankovnictví a mobilních komunikací umožňujeme využívání mobilních plateb ve všech sítích, podobně jako je tomu dnes s textovými zprávami,“ řekl Richard Walitza, vice prezident pro mobilní platby a inovace společnosti MasterCard v ČR, SR a Rakousku. „Toto oznámení představuje pro Slovensko přelomové řešení, které během roku 2014–2015 rozšíříme i do dalších evropských zemí.“

„Tento jednoduchý model spolupráce začne brzy  fungovat nejen na Slovensku, ale i v dalších evropských zemích, kde jsme ve velmi pokročilém stadiu technických implementací s bankami a operátory. “doplnil Josef Machala, Head of Sales pro CEE region společnosti Trevica S.A.

„Naší filozofií je nabízet služby, které zjednodušují život zákazníkům a nabízejí jim skutečnou hodnotu. Mobilní platby mají pro zákazníky největší hodnotu, pokud je mohou používat u co největšího počtu obchodníků. Proto spolupráci s MasterCard velmi vítáme,“ řekl Peter Čapkovič, manažer korporátní strategie společnosti Orange Slovensko.

„Dlouhodobě se snažíme, aby se bezpečné mobilní platby staly na Slovensku standardem. O tom také svědčí nedávné spuštění naší mobilní peněženky. Společný postup a vytvoření všeobecné platformy tuto snahu urychlí a v konečném důsledku z toho budou mít největší užitek zejména zákazníci,“ řekl Peter Helexa, senior manažer strategie a rozvoje nového podnikání, Slovak Telekom.

V O2 pokračujeme v trendu, který jsme nastolili už začátkem minulého roku. Jako první jsme našim zákazníkům nabídli možnost platit bezkontaktně pomocí mobilní technologie NFC. Spolupráce se společností Trevica umožní jednodušší, rychlejší a levnější nasazení technologie nejen u nás, ale i na straně bank a finančních institucí. Zákazník tak dostane kvalitní moderní službu mnohem rychleji.,“ uvedl Tomáš Masár, ředitel pro strategii a rozvoj obchodu, O2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.