Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Mario Draghi pomohl akciovým trhům k dalším ziskům

Investice 08.12.2016 | 16:56 0 Komentářů

Zasedání Evropské centrální banky dalo akciovým trhům další rostoucí impuls. Mario Draghi na tiskové konferenci prohlásil, že ECB prodlouží program kvantitativního uvolňování o devět měsíců, tj. do konce příštího roku. Zároveň však dodal, že od dubna dojde ke snížení měsíčního objemu nakupovaných aktiv z 80 mld. EUR na 60 mld. EUR. Akciové trhy reagovaly růstem, který v závěru seance mírně korigují. Index Stoxx 600 aktuálně přidává 0,6 %. Přes jedno procento si připisují komoditní, telekomunikační a finanční tituly. Naopak největším propadlíkem jsou dnes síťová odvětví, která přicházejí o 0,6 %.

Americké akcie po otevření trhů přešlapují na místě a prozatím značných změn nedoznávají. Index S&P 500 aktuálně ztrácí okolo 0,1 %. Při pohledu na jednotlivé sektory je však patrné, že v žádném z nich nedochází k výrazným výprodejům nebo naopak nákupům. Jejich zisky či ztráty se pohybují do půl procenta.

Pražský parket si z dnešní seance odnesl zisk ve výši 0,6 %. Nejvíce rostoucím titulem byly akcie likérky Stock Spirits, které přidaly 2,9 %. Na bedně skončily i finanční domy VIG a Erste (+1,8 %, resp. 1,5 %), které navázaly na vývoj západoevropského finančního sektoru. Mírné zisky si připsala i největší emise na trhu, ČEZ (+0,3 %). Naopak ze své tržní kapitalizace jedno procento ukrojily akcie Unipetrolu, z velkých emisí se nedařilo Komerční bance, která přišla o 0,6 %.

MIROSLAV FRAYER
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.