Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Karolína Topolová se již po sedmé umístila mezi TOP 25 ženami českého byznysu

Investice 22.01.2019 | 13:09 0 Komentářů

Již posedmé za sebou se umístila generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, kam patří mimo jiné i značka AAA AUTO a Mototechna, v žebříčku TOP 25 žen českého byznysu. Když před jedenadvaceti lety nastoupila do společnosti s cílem založit call-centrum, nemohla ani tušit, že díky své vytrvalosti a tvrdé práci bude stát v jejím čele a řídit 2 600 zaměstnanců na 46 pobočkách ve čtyřech zemích. Navíc s ročním prodejem 83000 aut.

Karolína Topolová je jedinou ženou, která stojí v čele velké společnosti obchodující s automobily ve střední Evropě. Její působení již sedmým rokem za sebou ocenila odborná porota soutěže TOP 25 žen českého byznysu, která hodnotila vliv dam, výkon, podnikatelský příběh a společenský přínos. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings se i letos v žebříčku umístila. Nominovaných úspěšných žen působících ve veřejném prostoru anebo ve světě byznysu byly téměř dvě stovky.

„Ocenění odborné poroty vnímám jako uznání mé dosavadní práce, osobní motivaci do dalších let a také potvrzení směru, kterým jsme se s naší společností v posledních letech vydali. Již se neorientujeme pouze na obchod s ojetými vozy, ale angažujeme se i v dalších oblastech souvisejících s kompletním řešením mobility. Založili jsme například inovační laboratoř AuresLab, která přišla s nápadem prodávat investiční vozy, zavedla koncept samostatné sekce pro prodej automobilů s alternativními pohony a spustila střednědobý pronájem aut. I díky tomu jsme v uplynulém roce prodali téměř 83000 aut,“ říká s úsměvem Karolína Topolová.

Ocenění TOP 25 žen českého byznysu není jediným, které tato úspěšná manažerka za poslední dobu získala. Karolína Topolová se na základě úspěchu značky Mototechna stala Marketérem roku 2017. Mototechna pod jejím vedením jako první využila mezery na trhu a poptávku zákazníků po zánovních automobilech dokázala využít pro vybudování zcela nového segmentu v rámci skupiny autocenter AAA AUTO. Topolová byla v posledních čtyřech letech ji časopis Forbes řadí mezi nejvlivnější ženy českého byznysu a byla oceněna také titulem Lady Pro. Pravidelně se umisťuje mezi finalisty soutěže Manažer roku, kde navíc získala titul Mladý manažerský talent. Pod jejím vedením se značka AAA AUTO posunula v žebříčku CZECH TOP 100 z 67. na 45. pozici a získala celoevropské prestiží ocenění European Business Awards 2016/2017, kde se stala druhou nejcennější firmou Evropy ze 33 zúčastněných zemí.

Karolína Topolová začínala svou kariéru jako programová manažerka v pražském hotelu Prague Hilton Atrium. V roce 1998 založila call centrum v AAA AUTO, které se stalo jedním z nejmodernějších a největších v oboru ve střední Evropě. V roce 2006 postoupila na funkci Group HR and Call Centre Director, o rok později se stala viceprezidentkou společnosti a podílela se na vstupu firmy na českou a budapešťskou burzu cenných papírů. Pod jejím vedením se společnost v roce 2014 prodala v rámci transakce o celkové hodnotě přes šest miliard korun. Aktuálně je již sedmým rokem generální ředitelkou a předsedkyní představenstva.

Tisková zpráva AAA AUTO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.