Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Jak se dařilo ČSOB fondům v květnu a nový fond v červnové nabídce

Banky ČSOB 12.06.2012 | 13:19 0 Komentářů

Podílové fondy ČSOB v květnu dosahovaly velmi dobrých výsledků. Mezi nejlepší patřily otevřený dluhopisový fond KBC Renta Czechrenta a zajištěné fondy Horizon ČSOB Bonusový fond 2 a Horizon ČSOB Světový lookback 3. Dařilo se i oblíbenému produktu Maximal Invest ČSOB Státních dluhopisů 1, který spojuje výhody zajištěného fondu s životním pojištěním. Zmíněné zajištěné fondy se vyznačují velmi nízkou mírou rizika a výnosem nad 5 % p.a. V červnu ČSOB zároveň spouští úpis nového fondu Horizon ČSOB Click Plus 1.

„Klientům každý měsíc nabízíme nové a zajímavé investiční možnosti a červen není výjimkou. Zároveň v tomto měsíci bude ukončeno osm fondů, kdy našim klientům budou vyplaceny prostředky v objemu více než jedné miliardy korun,“ řekl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost. „V obdobích výraznější nejistoty si investice nabízející ochranu kapitálu zasluhují zvýšenou pozornost, a proto doporučujeme klientům konzultaci se svým bankéřem. Zajištěné fondy se hodí do portfolia většiny drobných a středních střadatelů, protože dokážou nezastupitelně optimalizovat jeho výnosnost,“ dodává Jan Barta.

 

Od včerejšího dne je v nabídce nový zajištěný fond Horizon ČSOB Click Plus 1 oblíbený především u konzervativních investorů, s minimálním zajištěným výnosem ke dni splatnosti. Fond je vhodný jako doplněk do celkového investičního portfolia v eurech. Investiční období (5,5 roku) je rozděleno na roční mezidobí. V prvním období fond připíše fixní výnos ve výši 5 %. Ve 2. až 5. období může fond zakliknout 0 % až 7 % (za každé období).

 

Podrobnější informace k vybraným fondům:

KBC Renta Czechrenta je fond, jehož portfolio tvoří především české státní dluhopisy s kvalitními euroobligacemi denominovaných v CZK. Střední doba splatnosti fondu se řídí podle očekávaného vývoje českých úrokových sazeb.

 

Horizon ČSOB Bonusový fond 2 je zajištěný fond se splatností 5 let a 4 měsíce vhodný pro investory s averzí k riziku. Jeho výnos je vázán na koš 30 akcií. Fond může dosáhnout maximálního výnosu až 40 % za celou dobu do splatnosti. Roční výnos od jeho vzniku je 6 % p. a.

Podrobnější informace jsou uvedeny v přiložené tabulce.

 

Maximal Invest ČSOB Státních dluhopisů 1 je určen klientům, kteří chtějí jednorázově investovat do investičního životního pojištění. Podkladem tohoto produktu je zajištěný fond s cílovaným  výnosem 3,3 % až 4 % p.a. při splatnosti za 5 let. V současnosti je výnos fondu 5,87 % p.a. Fond investuje do státních dluhopisů České republiky, Polska, Irska, Chorvatska, Slovinska a Slovenska.

Podrobnější informace jsou uvedeny v přiložené tabulce.

 

Horizon ČSOB Světový lookback 3 je zajištěný fond se splatností 5 let a 7 měsíců. Výnos je vázán na koš 30 akcií světových firem s pozitivním výhledem. Výnos od vzniku je 5,29 % p.a.

Podrobnější informace jsou uvedeny v přiložené tabulce.

 

Vybrané retailové produkty, které nebyly dosud splaceny                        Ke dni 16. 5. 2012

Fond

Vznik

Splatnost

Počet let od vzniku

Počet let do splatnosti

Výnos od vzniku

Roční výnos od vzniku

Horizon ČSOB Bonusový fond 2

7.10.08

31.1.14

3 roky a 6 měsíců

1 rok a 9 měsíců

23,4 %

6,00 %

MI – ČSOB Státních dluhopisů 1

9.7.09

30.6.14

2 roky a 10 měsíců

2 roky a 2 měsíce

17,7 %

5,87 %

Horizon ČSOB Světový lookback 3

10.10.08

30.5.14

3 roky a 6 měsíců

2 roky a 1 měsíc

19,9 %

5,29 %

MI – ČSOB Prémiový fond 1

7.11.08

29.1.14

3 roky a 5 měsíců

1 roky a 9 měsíců

17,5 %

4,88 %

MI – ČSOB Evropský lookback 1

10.10.08

9.5.14

3 roky a 7 měsíců

1 rok a 11 měsíců

18,1 %

4,73 %

Global Partners PS Fixovaný click 2

28.1.11

29.7.16

1 rok a 3 měsíce

4 roky a 2 měsíce

5,8 %

4,44 %

MI (Maximal Invest) – jedná se o investiční životní pojištění, kde je fond pouze podkladem

Zajištěné fondy vynikají především schopností ochránit počáteční investovanou částku a zároveň s vysokou pravděpodobností poskytovat přiměřený výnos. Každý měsíc ČSOB upisuje nové zajištěné fondy s různými investičními strategiemi, takže si dokáže vybrat opravdu každý. Klienti mají navíc možnost dvakrát do měsíce z fondu vystoupit za aktuální cenu fondu. Minimální investice je 5 000 Kč. ČSOB je předním českým specialistou v segmentu zajištěných fondů a značná část těch, kdo si oblíbili tento typ produktu, jej našli právě v ČSOB.

 

I u zajištěných fondů se může stát, že hodnota investice a příjem z ní může v průběhu investičního období kolísat i pod počáteční investovanou částku. Stěžejní výhodou těchto fondů je však fakt, že tato volatilita neovlivňuje na konci investičního období hodnotu počáteční investované částky, pokud jsou splněny podmínky stanovené v prospektu fondu. Zajištění hodnoty vložené investice a výnosu se váže ke dni splatnosti fondu (den odkoupení podílů od investorů při zániku fondu) s tím, že pokud nedojde ke splnění závazků protistran a vydavatelů (emitentů) dluhopisů držených v portfoliu fondu, vyplacená částka může být nižší než hodnota vložené investice. Protistrany a emitenti jsou vybíráni na základě rozsáhlých analýz a jejich výsledky jsou průběžně hodnoceny týmy investičních specialistů.

Vyplacená částka může být v případě výběru před koncem doby trvání fondu vyšší nebo nižší než původně investovaná.

Pro nezajištěné fondy platí, že návratnost investované částky není zaručena a hodnota investice může kolísat i pod původně investovanou částku.

Odhady výnosů a minulé výnosy fondů nezaručují výkonnost v budoucnu. Výnosy nezahrnují poplatky a daně.

 

Tagy ČSOB fondy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.