CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

15. 02. 2022

0 komentářů

Investiční fond IFIS poslal do insolvence NFA Holding a.s.

 

Investiční fond IFIS učinil další krok v tažení proti společnostem z koncernu Arca.

Dne 11. 2. 2022 IFIS podal insolvenční návrh na společnost NFA Holding a.s. v likvidaci, která nevyplatila vydané dluhopisy.  

Loading 

„NFA Holding měla před více jak 2 lety vyplatit dluhopisy svých klientů, což neudělala. Jediný akcionář, KGI Global Investmets, v srpnu loňského roku rozhodl o likvidaci společnosti. Je zřejmé, že NFA Holding není schopna svým závazkům dostát. Čím rychleji dojde k prohlášení úpadku, tím větší je šance na uspokojení pohledávek věřitelů. Budeme chtít, mimo jiné, prověřit, proč insolvenční návrh nepodal již dříve likvidátor“, uvedl většinový akcionář IFISu Marek Indra.

„Pokračujeme v krocích, které jsme podnikli v rámci insolvence na majetek Acquisition Capital a České Lithium. Další kroky směrem k vymáhání pohledávek za společnostmi z koncernu Arcy máme připravené a budeme je postupně realizovat.“, dodal Marek Indra.

Zde odkaz na dokument: https://isir.justice.cz/isir/doc/dokument.PDF?id=50029491

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Arca zrušení reorganizace

Vrchní soud zrušil rozhodnutí o schválení reorganizačního plánu Arcy. Ta ještě může plán přepracovat

Vrchní soud v Praze v pondělí rozhodl o zrušení usnesení Městského soudu v Praze, kterým městský soud loni v červenci schválil reorganizaci společnosti Arca Investments. Důvodem má být nezákonná diskriminace některých věřitelů, zároveň odvolací soud nepovažuje za přesvědčivě doloženou realizovatelnost reorganizačního plánu.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

23. 02. 2023

Arca: hromadné žaloby

Advokát Vojtek: Postup při vymáhání pohledávek vůči Arce bude testem principu hromadných žalob

Zdroj: Shutterstock Advokát a expert na insolvenční a bankovní právo Radek Vojtek je zastáncem pojetí společnosti Arca Investments jako tzv. černé banky. Ve středu 28. dubna bylo v insolvenčním rejstříku uveřejněno rozhodnutí Vrchního soudu o odvolání, z něhož vyplývá, že insolvenční řízení může být vedeno v Česku. […]

Text: Veronika Hejná

28. 04. 2021

Arca

Věřitelé Arcy s pohledávkami za tři miliardy se spojili. Právní zastoupení převzal Tomáš Richter

Foto: Shutterstock V rámci insolvenčního sporu proti společnosti Arca Investments by drobní věřitelé neměli mnoho šancí. Sdružení více než tří stovek věřitelů v iniciativě AVEA – Aktivní věřitelé Arca – se snaží získat v insolvenčním řízení významný vliv. Právní zastoupení spolku převzal insolvenční právník Tomáš Richter, advokát JŠK a člen […]

Text: Veronika Hejná

16. 04. 2021