Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Incomaker nahrazuje „markeťáky“. Na Fundliftu poptává 5 milionů

Investice 01.03.2018 | 12:56 0 Komentářů

Incomaker je česko-portugalský startup, který pomocí vlastního inteligentního softwarového řešení zbavuje firmy starostí s marketingem. Společnost dnes spustila investiční kampaň na platformě Fundlift, kde poptává financování formou emise dvouletých konvertibilních investičních certifikátů ve výši pět milionů korun s úrokovou sazbou 10 % p.a.

Incomaker poskytuje cloudové řešení automatizace marketingu zejména pro malé a střední firmy. Nahrazuje lidské marketéry inteligentními algoritmy a svým zákazníkům tak šetří náklady na marketing a zvyšuje jeho efektivitu.

Chceme změnit způsob, jak firmy – zejména ty malé – dělají svůj marketing. Myslíme si, že lidského mozku je škoda na to, aby jen naklikával kampaně do počítače, což je přesně to, co si mnoho současných marketérů představuje jako svou práci. My v Incomakeru věříme, že v blízké budoucnosti takovou činnost nahradí stroje a chceme tomuto vývoji jít v čele. Skuteční marketéři se ale o místa bát nemusí, naopak, budou mít víc času na kreativitu a strategii,“ uvádí Tomáš Šalamon, CEO a spoluzakladatel Incomakeru.

Software Incomaker dovede snadno realizovat marketingové kampaně mailem, skrze sociální sítě, web, blogy, mobilní aplikace a další média, a to vše najednou. Výhodou Incomakeru je, že jediné integrované softwarové řešení pokrývá v oblasti digitálního marketingu podstatnou část potřeb menších a středních firem. To jim šetří náklady na provoz, implementaci i na školení. Zákazníci také oceňují schopnosti Incomakeru sbírat velká množství dat z kampaní, z webu, ze sociálních sítí či z jiných informačních systémů a následně je analyzovat a získávat z nich cenné informace pro automatizaci marketingu. Dokáže také upozornit, pokud se vyskytnou zajímavé informace o webovém provozu, konkurenci a dalších podstatných skutečnostech. Využívá k tomu systémy big data a prostředky umělé inteligence.

Incomaker se i díky svým česko-portugalským kořenům od počátku zaměřuje na mezinárodní trhy. V roce 2016 byl projekt oceněn  vysoce prestižním grantem z programu Horizon 2020 Evropské komise, který financuje nejinovativnější projekty. Zároveň byl teprve sedmou českou společností, která v tomto programu uspěla. V roce 2017 firma zahájila své první prodeje a otestovala si tržní přijetí produktu. V následujících letech plánuje růst nejprve především na evropském trhu, a poté i na trhu globálním.

Tisková zpráva: Fundlift

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.