CZK/€ 24.710 -0,02%

CZK/$ 22.791 +0,20%

CZK/£ 28.835 +0,15%

CZK/CHF 25.074 -0,39%

01. 10. 2015

4 komentáře

Subjekty:

Generálním ředitelem GE Money Bank se stává Tomáš Spurný

 


 

„Jsem rád, že se vracím do České republiky a mám možnost využít své zkušenosti z evropského bankovního trhu,“ říká Tomáš Spurný, nový generální ředitel GE Money Bank. „GE Money Bank je silnou, rostoucí bankou s významnou pozicí v oblasti spotřebitelských půjček i produktů pro malé a střední podniky. Chci společně s akcionáři úspěšně realizovat prodej banky investorům, kteří umožní její další růst, a přitom banku dál rozvíjet ve všech stávajících silných stránkách,“ vysvětluje svoje plány Tomáš Spurný.

Tomáš Spurný má zkušenosti z vedení bank střední a východní Evropy

V roce 1983 odešel do USA, kde vystudoval obor finance a účetnictví. Je držitelem bakalářského titulu z New York University a titulu MBA z Columbia Schoolof Business. Svoji kariéru odstartoval ve společnosti McKinsey and Company a do GE Money Bank přináší více než 30leté zkušenosti z finančního sektoru.

Jako generální ředitel a finanční ředitel působil ve velkých bankách střední a východní Evropy, včetně CIB Bank v Maďarsku, ve společnostech PPF, Komerční banka, CCS v České republice a dále ve VÚB na Slovensku. Tomáš Spurný přichází do GE Money Bank ze skupiny Erste, kde více než 3 roky zastával pozici generálního ředitele největší rumunské banky BCR. Tomáš Spurný je ženatý a má sedmiletého syna. Ve volném čase se věnuje čtení historických románů a sportování s rodinou.

GE Money Bank se daří

REKLAMA

Tomáš Spurný přichází do banky, která patří mezi nejsilnější na českém trhu. V prvním pololetí letošního roku GE Money Bank zvýšila svůj konsolidovaný čistý zisk o 14 % na 2,5 miliardy korun. Od ledna do června meziročně vzrostl celkový počet nových půjček o 20 %. GE Money Bank se také zvýšil podíl klientů, kteří ji využívají jako svoji hlavní banku, o 5 % na 65 %.

V letošním roce také představila řadu novinek. Jako první na trhu představila úvěr Expres Plus, cožje první revolvingový úvěr se schválenou rezervou. Také nabídla klientům nový úvěr s odměnou až 500 Kč měsíčně a účet, který klientům vrací měsíčně 50 Kč. Bance se daří i ve firemním bankovnictví, kde počet poskytnutých úvěrů stoupl o 19 % a celkový objem portfolia nyní činí 48,8 miliardy Kč.

Loading

Vstoupit do diskuze 4 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

GE Money Bank odchází… přivítejte MONETA Money Bank

Americká skupina General Electric se zbavuje svých finančních částí. Výsledkem je prodej české GE Money Bank prostřednictvím IPO na pražské burze – a její změna na MONETA Money Bank. Co se změní pro klienty a jaké perspektivy mají akcionáři?

Text: Petr Zámečník

10. 05. 2016

GE Money Bank chce na burzu. Za kolik se vyplatí ji koupit?

GE Money Bank oznámila záměr vstoupit na pražskou burzu. Akcie v prvním kole nabídne institucionálním investorům, pak je ale bude moci koupit kdokoli. Za jakou cenu se vyplatí? A jak dopadne vstup GE Money Bank na další bankovní tituly na burze?

Text: Petr Zámečník

12. 04. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Sarka Pergelova

  27 května, 2016

  Vzhledem k datu i času vyjádření Vaší MONETA Money Bank je mi to opravdu líto, přecházím na jiný účet, kde mě banka nebude okrádat o poplatky, a ten důchod, na který budu mít nárok v příštím měsíci a který mi přijde na účet, tak ho budu posílat úplně jinam…

  Děkuji, zdravím,SPE

  P-S. Jednou, asi pře deseti let mi řekla moje kadeřnice: Důchodci jsou JISTOTA… ale většinou se tomu lidi smějí, já se taky tomu i s mými vnuky taky smějou, ale …Takže peníze si dám pod polštář,udělám obálky a až umřu, tak to ta vnoučata snad najdou …

  Odpovědět

 • Anonym

  21 září, 2018

  Vaší banku z pozice bývalé finanční potadkyne

  Odpovědět

 • Anonym

  21 září, 2018

  Vaší banku jak z pozice klienta tak z pozice bývalé finanční poradkyně považuji za nejhir

  Odpovědět

 • Anonym

  21 září, 2018

  Povazuji

  Odpovědět