Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Fio banka umožňuje potvrzovat platby kartou na internetu ve Smartbankingu pro Android

Banky Fio banka 27.05.2020 | 11:32 0 Komentářů

Klienti Fio banky s operačním systémem Android a aplikací Smartbanking mohou využít jednodušší potvrzení internetových transakcí kartou. Nyní již není potřeba přepisovat SMS kód, ale stačí platbu potvrdit v mobilní aplikaci. 

Pohodlnější potvrzování plateb kartou na internetu si pro své klienty, kteří mají mobilní aplikaci pro Android, připravila Fio banka do nové verze Smartbankingu. Nově si tak přímo v nastavení aplikace mohou zvolit, zda budou chtít platby u obchodníků, kteří podporují službu 3D Secure, potvrzovat i nadále opsáním SMS kódu nebo přejdou na pohodlnější potvrzení transakce na displeji svého telefonu pomocí push notifikace. Po kliknutí na ní a přihlášení do Smartbankingu stačí potvrdit transakci standardním PINem, otiskem prstu nebo FaceID.

 „Klienti s Androidem se přidávají k majitelům iOS zařízení, kteří již toto potvrzování nějakou dobu využívají a velmi si ho chválí. Push notifikace pro platby kartou na internetu jsou prvním krokem, postupně je chceme zavést i pro hlásiče o transakcích nebo pro potvrzování plateb zadaných v Internetbankingu.,“ doplňuje Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Mezi další novinky v nové verzi aplikace patří vyhledávání v transakcích nebo třeba možnost si přímo v mobilní aplikaci zdarma změnit PIN platební karty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.