Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Fio banka má Smartbanking i pro děti

Banky Fio banka 24.08.2020 | 15:12 0 Komentářů

Děti, které mají vlastní účet u Fio banky si mohou nyní bez problémů aktivovat mobilní aplikaci Smartbanking a mít tak neustálý přehled o svých financích.

Dosud mohli děti své finance sledovat v internetovém bankovnictví, nyní si mohou aktivovat i mobilní aplikaci Smartbanking. Kdykoliv a kdekoliv se tak mohou podívat na stav svého účtu. Stačí si naši aplikaci stáhnout z Google Play nebo App Store a projít krátkým párovacím procesem, kdy se aplikace propojí s Internetbankingem, aby věděla, co a jak má zobrazovat.

„Do 15 let mají děti pouze náhledový režim aplikace, ale i to jim dá možnost sledovat, kolik z kapesného jim ještě zbývá nebo za co v poslední době nejvíce utrácely. Od 15 let pak mohou Smartbanking využívat stejně jako dospělí, tedy se všemi funkcemi i aktivním potvrzováním transakcí. Věříme, že tato změna je dalším krůčkem ve zvyšování úrovně finanční gramotnosti mezi mladými,“ doplňuje Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Běžné účty Fio banka nabízí všem bez rozdílu za stejných podmínek, a to i dětem, které mohou mít svůj vlastní účet hned, jak se narodí. Od 8 let pak mohou mít vlastní platební kartu a od 15 ho mohou využívat prakticky stejně jako dospělí. Účet dítěti může založit rodič na kterékoliv pobočce Fio banky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.