Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

FinTech platební instituce Roger zaznamenala meziroční růst o 74 % mimo sezónu, tahounem je e-commerce

Banky 06.04.2018 | 11:59 0 Komentářů

Klíčové odvětví e-commerce meziročně vyrostlo o 408 %. Rozvíjí se i fakturace v eurech.

Platební instituce Roger roste i v období, kdy se doprodávají zásoby z Vánoc a nerealizují se nové zakázky. Hnacím motorem je především inovativnost řešení a zaměření na provozní financování malých a středních podniků. Roger financuje jejich faktury vystavené vůči velkým bonitním společnostem, které mají dlouhou dobu splatnosti, často až 120 dní. Velkým plusem je plná implementace digitální fakturace ve formátu EDI (Electronic Data Interchange), která je hojně využívaná především v oblastech FMCG a e-commerce.

Platební instituce Roger je největší platformou svého druhu ve střední Evropě, která spolupracuje s dodavateli z řad malých a středních podniků a umožňuje jim výrazně zkrátit splatnost jejich faktur. Současně je jedinou institucí, která v tomto roce požádala o licenci ČNB dle PSD2, co povede ke snížení finančních nákladů malých a středních podniků a zpřístupnění služeb, které byly doposud k dispozici pouze pro významné klienty bank. Vše samozřejmě plně digitálně.

Nejvýznamnější odvětví financování jsou dlouhodobě e-commerce a FMCG. Za první čtvrtletí 2018 pokrývala tato odvětví 45,91 % resp. 21,39 % celkového objemu transakcí.

E-commerce je také momentálně nejdynamičtěji se rozvíjejícím odvětvím.

 Q1/2017 Q1/2018 meziroční změna v %
e-commerce 11 736 873 Kč 59 643 847 Kč 408,17 %

Platební instituce Roger

Významný rozvoj zaznamenává financování faktur v cizích měnách. V prvním čtvrtletí roku 2017 byl jejich podíl na celkovém objemu pouze 6,31 %, zatímco za srovnatelné období roku 2018 již 21,6 %.

Platební instituce Roger

Během prvního čtvrtletí 2018 projevily významné české banky zájem o možnou spolupráci a další rozšiřování služeb Platební instituce Roger a.s.

V průběhu roku 2018 se chceme výrazněji zaměřit na financování faktur v moderních a perspektivních odvětvích, jako je marketing a IT. Předpokládaný objem všech profinancovaných faktur za rok by měl přesáhnout 1 mld. Kč. Chtěli bychom také dlouhodobě zvyšovat podíl transakcí v cizích měnách,“ uvádí Adam Šoukal, předseda představenstva Platební instituce Roger a.s. a dodává: „výhodou oproti případné konkurenci je také naše připravenost na implementaci směrnice PSD2.“

Souhrn

  • Platební instituce Roger se zaměřuje na financování faktur malých a středních podniků proti ověřeným bonitním odběratelům
  • Od svého založení profinancovala faktury za vice než 1 mld. Kč
  • Společnost meziročně vykázala růst o 74,02 % mimo sezónu
  • Průměrná splatnost faktur za dobu existence je 52 dní
  • Průměrný výnos pro běžného investora je 5,4 % p. a.
  • Roger je jedinou p2p platformou v ČR licencovanou ČNB jako platební instituce
  • V současné době je také jedinou institucí na trhu schopnou plně podporovat fakturaci EDI, využívanou v oblasti e-commerce a FMCG
  • V prvním čtvrtletí 2018 dosáhl podíl financování faktur v cizích měnách 21,6 %
  • Roger je stále jedinou institucí v oboru, která v tomto roce požádala ČNB o licenci na PSD2
  • Cílem pro rok 2018 je zdvojnásobit roční objem profinancovaných faktur na 1 mld. Kč

Tisková zpráva Platební instituce Roger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.