Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Fincentrum překonalo vloni poprvé v historii hranici 1 mld. Kč obratu

Skupina Fincentrum zvýšila v roce 2011 meziročně obrat o 20 % na 1,037 mld. Kč. Nejvíce klientů se zajímalo již tradičně o úvěry na bydlení. Díky kvalitnímu poradenství pak dokázali poradci oslovit klienty také s širokou nabídkou produktů z oblasti zajištění na stáří, ošetření rizik i investic.

Fincentrum dokázalo bez použití cizího kapitálu vyrůst v ziskovou a finančně zdravou společnost. Díky stabilitě a důrazu na kvalitu poradenství jsme se také stali společností, která má ve vedení nejširší zastoupení zkušených profesionálů z oboru finančního poradenství,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

V oblasti poradenství běžným občanům dokázalo v České republice řádově 1 450 aktivních finančních poradců zprostředkovat přes 119 tis. smluv. Fincentrum je dlouhodobě jedním z nejvýznamnějších zprostředkovatelů hypoték na českém trhu. Poradci Fincentra zprostředkovali 5139 hypoték v objemu 8,7 miliardy Kč.

Celkový obrat v České republice dosáhl 848,6 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst 12,6 %.

Fincentrum dynamicky rostlo také na Slovensku. Počet uzavřených smluv zde finanční poradci meziročně zvýšili o 70 % na 35 tisíc smluv. Nejzajímavějším produktem byly také zde úvěry na bydlení – celkový objem úvěrů překročil 222 mil. EUR (104 mil. EUR v roce 2010). Podle dostupných statistik tak Fincentrum zprostředkovalo 6,5 % veškerých úvěrů na bydlení pro občany na Slovensku. Přibližně 600 finančních poradců na Slovensku zajistilo společnosti na tomto trhu obrat přesahující 7,33 mil. EUR (meziroční nárůst o 62 %).

Hospodářské výsledky ověřila renomovaná auditorská společnost PricewaterhouseCoopers Česká republika.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.