CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

05. 09. 2013

0 komentářů

Subjekty:

Fincentrum Banka roku 2013 odstartovala: 12. ročník přináší novou kategorii a inspiraci dílem Mikoláše Alše

 


 

Fincentrum Banka roku je dlouhodobě nejsledovanějším hodnocením finančních produktů na českém trhu. Nezávislost a prestiž ocenění vyplývá nejen z faktu, že hodnocení provádí nezávislá porota a dozor nad jeho průběhem má každoročně notář. Stále významnější známkou nezávislosti je také fakt, že jsou hodnoceny v daných kategoriích všechny subjekty na trhu a za hodnocení ani právo používat udělený titul nic neplatí.

Mezi nejzajímavější novinky letošního roku patří zařazení nové kategorie Autopojištění roku 2013. Porota vybere nejlepší pojistný produkt pro automobily – vybírat přitom bude jeden produkt ze všech povinných ručení a havarijních pojištění na českém trhu.

„Fincentrum Banka roku je již od svého vzniku v roce 2002 nezávislým barometrem kvality finančních produktů na českém trhu. Postupem času proto přibývají nové kategorie, které reflektují změnu zájmů a potřeb klientů. V oblasti autopojištění se v posledních letech udála řada změn, na trh jsou uváděny nové produkty a výrazně se mění ceny pojištění. Jsme přesvědčeni, že spotřebitelé nezávislé hodnocení v této oblasti uvítají,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění.

Vítěze ve většině kategorií vybere porota složená ze 70 nezávislých odborníků. Členové poroty nejsou zaměstnáni v hodnocených skupinách – nejčastěji působí v médiích, akademické sféře, státní správě a byznysu. Nejdůvěryhodnější banka roku bude vyhlášena jako v předchozích ročnících na základě hodnocení veřejnosti v průzkumu renomované agentury STEM/MARK. Privátní banku roku vyberou zástupci žebříčku 300 nejbohatších Čechů a Slováků internetového portálu Motejlek.com. Největší osobnosti v bankovnictví a pojišťovnictví vyberou mezi sebou nejvyšší představitelé bank a pojišťoven.

„Uplynulý rok přinesl finančním institucím v České republice i v Evropě řadu výzev. Nejisté ekonomické podmínky a ostřejší konkurenční boj ale mimo jiné vedou i k inovativním přístupům. Jako již tradiční partner Fincentrum Banka roku a kategorie Nejdynamičtější banka roku jsme zvědaví, jak se finanční instituce s letošními novinkami na trhu i s riziky s nimi spojenými vyrovnaly a jak spokojeni byli jejich klienti,“ říká Pavel Riegger, partner oddělení poradenství pro finanční instituce společnosti Ernst & Young.

Také v letošním roce bude vybrána Banka bez bariér, která poskytuje své služby nejlépe hendikepovaným spoluobčanům. Od roku 2010 vyhlašuje Fincentrum tuto kategorii ve spolupráci s Kontem BARIÉRY. S cílem zajistit i v této kategorii maximální objektivitu hodnocení volí vítěznou Banku bez bariér samotní hendikepovaní klienti domácích bank.

Graficky a programově připomene Fincentrum Banka roku 2013 dílo a dobu života malíře a ilustrátora Mikoláše Alše. „Pokračujeme tak v rozvoji myšlenky inspirovat každý ročník dílem významného českého umělce a navazujeme na loňský úspěch s konceptem podle díla Karla Teigeho. Věřím, že využití stylu Mikoláše Alše v prestižním hodnocení finančních institucí je důstojným připomenutím letošního stého výročí od jeho úmrtí,“ doplnil Petr Stuchlík.

Na zpracování výsledků hodnocení dohlíží notářka JUDr. Alena Procházková.

Kompletní přehled kategorií Fincentrum Banka roku 2013

Hlavní kategorie:

Banka roku 2013

Nejdynamičtější banka roku 2013

Nejdůvěryhodnější banka roku 2013

Banka bez bariér 2013

Privátní banka roku 2013

Pojišťovna roku 2013

 

Produktové kategorie:

Účet roku 2013

Hypotéka roku 2013

Stavební spořitelna roku 2013

Penzijní společnost roku 2013

Životní pojištění roku 2013

Autopojištění roku 2013

 

 

Osobní kategorie:

Bankéř roku 2013

Pojišťovák roku 2013

 

Výsledkovou listinu loňského ročníku Fincentrum Banka roku naleznete na stránce:

http://www.bankaroku.cz/fincentrum-banka-roku-2012/

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

povinné ručení

Povinné ručení, aneb na co si dát pozor

Povinné ručení je druh pojištění, kde nepojišťujeme krytí vlastní škody. Je to zákonem dané, povinné pojištění. Tímto pojištěním kryjeme vlastní odpovědnost za napáchané škody na majetku a zdraví jiných osob, způsobené naší jízdou.

Text: redakce

17. 09. 2020

Ladislav Bělina: Pojistěte si pouze riziko, které vám reálně hrozí

Jaké trendy můžeme čekat v oblasti povinného ručení? Kdy se vyplatí havarijní pojištění? Vzroste cena povinného ručení v letošním roce? Slavia pojišťovna sice není cenovým tvůrcem na trhu autopojištění, vedoucí divize autopojištění Ladislav Bělina je přesto přesvědčen, že cena pozvolna poroste.

Text: Jana Zámečníková

23. 01. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *