Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Expanze Profireal Group nabírá na intenzitě v Rusku a Asii

Banky 24.07.2017 | 15:13 0 Komentářů

Skupina Profireal Group vidí Rusko a Asii jako klíčové strategické trhy pro svůj budoucí rozvoj. Proto se skupina rozhodla plně převzít kontrolu nad společností v Rusku skrze odkoupení 50% podílu od J&T banky. Podobně rozšiřuje své aktivity na Filipínách, kde navýšila svůj podíl ve společnosti FLEXI FINANCE, která je dvojkou na lokálním trhu nebankovních poskytovatelů hned po Home Creditu.

Rychlá expanze v Rusku

Obchodní strategie, se kterou skupina vstoupila v roce 2014 na Ruský trh se potvrdila, a proto se rozhodla převzít plně kontrolu nad expanzí v Rusku skrze odkoupení 50% podílu od J&T Banky. Úspěšná spolupráce se skupinou J&T bude dále pokračovat ve financování expanze v Rusku i v jiných zemích. „Do tří let bychom se rádi stali největší zahraniční nebankovní společností na ruském trhu,“ hodnotí expanzi předseda představenstva skupiny Profireal Group David Chour. Od roku 2014, kdy společnost na trh vstoupila, výrazně vzrostl prodej, rozšířila se nabídka produktů a geografické pokrytí. Osvědčené postupy z jiných trhů skupiny tomu výrazně napomohly.

Dvojka na Filipínách

Úvěrová společnost FLEXI FINANCE je dvojkou na filipínském trhu nebankovních poskytovatelů hned po Home Creditu. Skupina Profireal Group navýšila svůj podíl ve společnosti na 75 % a v druhé polovině letošního roku připravuje další rozšíření obchodní sítě. Pro skupinu Profireal Group jsou Filipíny první zemí, kde úspěšně realizuje splátkový prodej spočívající ve sjednání úvěru na zboží přímo v obchodě.

Již během prvních třech měsíců působení na Filipínách se potvrdil potenciál místního trhu, který tvoří více než 100 milionů obyvatel. „Filipíny pokládáme za bránu naší asijské expanze a budeme se snažit udržet si naše silné postavení jako druhá největší zahraniční splátková společnost na tomto strategickém trhu,“ popisuje plán expanze předseda představenstva skupiny Profireal Group David Chour.

Tisková zpráva: Profireal Group

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.