Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

ERSTE Premier dnes předala 100 000 Kč Grand designérovi roku 2014, studiu DECHEM

–    Partnerem Cen Czech Grand Design je Česká spořitelna už od jejich založení v roce 2006

    Letošní vítězové byli dnes slavnostně vyhlášeni ve Stavovském divadle v Praze, absolutní vítěz, studio DECHEM, od banky získalo zakázku ve výši 100 tisíc Kč na výrobu ocenění pro příští ročník

    Výtvory autorů nominovaných na Objev roku vystavuje banka do konce března ve své Window Galerii ČS v Praze

Česká spořitelna podporuje Ceny Czech Grand Design už od jejich založení v roce 2006. Generálním partnerem cen je nyní již čtvrtým rokem značka ERSTE Premier, pod jejíž hlavičkou Česká spořitelna poskytuje své služby movitější klientele. Slavnostní vyhlášení letošního ročníku se konalo dnes, 14. března 2015 ve Stavovském divadle v Praze. Absolutním vítězem Cen Czech Grand Design 2014, tedy Grand designérem roku 2014 a zároveň také výhercem kategorie Designér roku, je studio DECHEM, které od ERSTE Premier získalo zakázku ve výši 100 tisíc Kč na výrobu ocenění pro další ročník. Výtvory těch, kteří byli nominováni na Objev roku Cen Czech Grand Design 2014, vystavuje banka do konce března ve Window Galerii České spořitelny v Praze.

„Finanční odměnou chceme vítěze motivovat k další tvorbě a zároveň bych mu chtěla popřát, aby měl dostatek odvahy zkoušet nové věci a aby jej nikdy neopouštěla invence a jeho tvorba se stala základem nějaké trvalé hodnoty, stejně tak jako služby České spořitelny, které jsou tu již 190 let,“ říká Petra Ondrušková, regionální ředitelka Erste Premier.

„Studio DECHEM mělo mimořádně silný rok a myslím si, že i obecně rok 2014 byl z pohledu českých designérů velmi úspěšný. Loňský rok byl pro český design velmi významný, velmi úrodný a svědčí o tom konec konců i počet firem, výrobců, kteří s designéry spolupracují. I mezi nominovanými je minimálně desítka špičkových firem, kteří s designéry úzce spolupracují, což je na takhle malou zemi, jakou je česká republika, opravdu mimořádné,“ dodává Jana Zielinski, ředitelka Profil Media, pořádající agentury Cen Czech Grand Design.

Výroční ceny Akademie designu ČR (Ceny Czech Grand Design) každoročně oceňují tvůrce za mimořádné počiny v oblasti designu a zároveň pomáhají široké veřejnosti lépe se orientovat na scéně českého designu. Jména vítězů vzešla z hlasování Akademie designu ČR složené z předních českých odborníků na design. Ceny byly uděleny v následujících kategoriích: Designér roku, Módní designér roku, Designér šperku roku, Grafický designér roku, Fotograf roku, Výrobce roku a Obchod roku, Objev roku a cena pro absolutního vítěze, tedy Grand designér roku, který se stane autorem ceny pro Ceny Czech Grand Design 2015. V loňském roce to byla Monika Drápalová a pro letošního vítěze vytvořila vskutku originální trofej: japonské kimono. Více informací o Cenách Czech Grand Design zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.