Čtvrtek 01. října. Svátek má Igor.

Equa bank zautomatizovala proces odložení splátek

BankyPůjčky Equa bank 15.04.2020 | 15:42 1 Komentář

Praha, 15. dubna 2020 – Equa bank spustila novou aplikaci pro žádosti o odklad splátek úvěrů osobních půjček. Žádost klient vyřídí během minuty a okamžitě se dozví kompletní informace, jak odklad ovlivní následné splácení. To je v současné době na bankovním trhu unikátní. Po zapojení robotů do vyřizování odkladů, je to další krok, jak Equa bank automatizuje, urychluje a zpřehledňuje proces odkládání splátek pro klienty, kteří se vinou epidemie ocitli v těžké finanční situaci. Celkem již Equa bank vyřídila přes 4000 žádostí.

Equa bank se snaží zjednodušit a co nejvíce urychlit vyřizování žádosti o odklad splátek úvěrů klientů postižených epidemií. Koncem minulého týdne proto spustila novou aplikaci pro podání žádostí na www.equabank.cz/odklad-splatek.

Klient po přihlášení vyřídí jednoduchou žádost online během minuty. V žádosti zvolí počet měsíců, o který chcete splátky odložit. Zároveň mu aplikace ukáže, jak se v jeho konkrétním případě zvolená doba odkladu promítne do doby splácení a do celkové zaplacené částky úvěru. Pokud si klient žádá o odklad u spotřebitelského úvěru, je mu ihned nastaven a vztahuje se již na nejbližší splátku. Potvrzení o odkladu s novým splátkovým plánem pak má klient k dispozici ve svém internetovém bankovnictví během příštích několika dní. V případě hypoték je po vyplnění žádosti klient kontaktován bankéřem, který s ním nastaví odklad splátek dle potřeby. Equa bank plánuje postupně spustit plnou automatizaci i pro odklady hypoték.

„Naše aplikace je unikátní především tím, že klient, který žádá o odklad splátek, získá přesnou personalizovanou informaci, jak se odklad splátek promítne do jeho úvěru. Může si sám zvolit počet měsíců – od jednoho do šesti, o které chce splátku odložit a okamžitě uvidí, jak to ovlivní délku splácení a celkovou splacenou částku. Bez poplatku odkládáme úroky i jistinu, a to vše bez záznamu v registrech dlužníků. Podle našich zkušeností se přibližně polovina klientů při individuální konzultaci s bankéřem nakonec rozhodne pro jiný způsob řešení, který mu více vyhovuje. Například snížení splátek, nebo konsolidace půjček a další,“ řekl Ondřej Hák, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Equa bank umožňuje odklad splátek všem klientům, kteří se ocitnou ve finanční tísni, způsobené důsledky epidemie. Splátky lze odložit jak u spotřebitelských úvěrů, hypoték a firemních úvěrů. Kromě odkladu splátek nabízí Equa bank klientům s osobní půjčkou i možnost snížení splátky nebo změnu doby splatnosti. Oboje si klient jednoduše a zdarma může změnit prostřednictvím klientského centra po telefonu.

Dalším řešením finančních problémů může být konsolidace půjček nebo jejich refinancování. Equa bank přitom nabízí jednu z nejnižších úrokových sazeb na trhu, a to od 4,8 % ročně.

 

 

Jeden komentář: “Equa bank zautomatizovala proces odložení splátek”

  1. Aplikace na odklad splátek napsal:

    Tyjo, využila jsem a paráda! Super nápad a je to jednoduché. Jen tak dál Equo.. Jsem s vámi moc spokojená!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.