Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Elektronický podpis za pár minut – Česká spořitelna investuje do společnosti Signi

Banky 29.03.2021 | 10:35 0 Komentářů

Snadno, rychle a bez papírů – taková je hlavní myšlenka českého projektu Signi, který umožňuje vytvoření a elektronické podepsání právně závazného dokumentu. Rychle rostoucí startup zaujal program Seed Starter České spořitelny, který do Signi majetkově vstoupil prostřednictvím nákupu minoritního podílu. Česká spořitelna tak má přístup k rychlému a efektivnímu řešení, které využije v rámci digitalizace svých interních procesů i při komunikaci s klienty. Společnost Signi je po projektu INVESTOWN.cz druhou investicí v programu Seed Starter České spořitelny. I přes složitý loňský rok, který se nesl ve znamení koronavirové pandemie, se do programu přihlásilo okolo 200 začínajících podnikatelů, přičemž 50 z nich prošlo do užšího výběru.

Signi se zaměřuje na zjednodušení podepisovacích procesů. Zkracuje koloběh dokladů z dnů na minuty prostřednictvím online systému bez přímého kontaktu s lidmi. K jednoduché tvorbě či podpisu dokumentu stačí pouze počítač, notebook, smartphone či tablet a internetové připojení. Aplikace umí řešit prakticky jakýkoliv typ dokumentů, od osobních objednávek po celý kontraktační proces mezinárodních organizací. Především díky tomu si získala oblibu u jednotlivců i velkých firem, jako jsou Rohlik.cz, Dodo, RE/MAX, Roger nebo Nano Energies.

Také z toho důvodu Signi zaujalo program Seed Starter České spořitelny. „V posledních letech probíhá v naší bance silná vlna digitalizace nejen interních procesů, ale také směrem ke klientům. Věřím, že řešení od Signi by do budoucna mohla být skvělým doplňkem našeho George klíče a Bankovní IDentity. V oblasti digitalizace nám zkrátka výrazně pomůže, a navíc nemusí zůstat pouze u českého trhu,“ říká lídr programu Seed Starter Jiří Skopový s tím, že rozvoj inovativních českých projektů a využití jejich potenciálu směrem do banky patří do oblastí zájmu České spořitelny.

 

Zvýšení efektivity a pozitivní dopad na životní prostředí

Projekt Signi vznikl v roce 2019 ještě pod původním jménem iSmlouva za podpory brněnské investiční skupiny GFF s.r.o. „Když jsme v počátcích navrhovali systém elektronické správy dokumentů, neměli jsme tušení, jaké výzvy čekají na podnikatele v blízké budoucnosti,“ uvádí zakladatel Signi Ondřej Synovec a dodává: „Pandemie skokově urychlila digitalizaci – myšlenka vzdát se papíru ve prospěch nových technologií již není pouze módním trendem, ale naléhavou potřebou. Předpokládáme, že téměř všechny prvky administrativních procesů souvisejících s dokumenty budou v nejbližší době přeneseny do online a nikdy se nevrátí do své předchozí podoby.“

Vedle vyšší efektivity a produktivity poskytuje řešení Signi také benefit v oblasti ekologie – výrazně snižuje spotřebu papíru. „Významné urychlení a zefektivnění procesu podepisování veškerých dokumentů se zaručením legality a závaznosti je jedna věc, důležitý je ale také ekologický aspekt. V bankovních domech vždy kolovalo mnoho papírových dokumentů a nyní jsme na správné cestě to změnit,“ dodává Jiří Skopový.

 

Bezpečnost na úrovni elektronického bankovnictví 

Přenos dat mezi Signi a zařízením zákazníků je zabezpečen certifikátem, který zaručuje nejvyšší úroveň bezpečnosti. Obdobná řešení se používají pro elektronické bankovnictví. Další výhodou Signi je fakt, že dokumenty vytvořené s pomocí aplikace jsou v souladu s nařízením eIDAS a z právního hlediska jsou naprosto platné a závazné ve všech zemích EU. Tím Signi pokrývá zhruba 97 % dokumentů, které jsou vázané k firemní komunikaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.