CZK/€ 23.860 +0,15%

CZK/$ 21.880 -0,22%

CZK/£ 27.118 +0,03%

CZK/CHF 23.754 -0,13%

27. 12. 2011

0 komentářů

Subjekty:

Do zahraničních výprodejů jezdí Češi pro oblečení

 


 

„Nejvíce utrácejí ve slevách Pražané, průměrně 7635 korun. Nejméně zaplatí obyvatelé Moravskoslezského kraje – i zde se ale jedná o částku 4522 korun,“ říká Jarmila Kowolowská, manažerka kreditních karet GE Money Bank, a dodává: „Lidé se naučili povánoční slevy využívat a nákupy dopředu plánují. Množství plateb realizovaných platebními kartami potvrzuje, že jsou při nákupech v zahraničí opatrní. Karty nevyužívají jen jako „pojistku“ pro neplánované nákupy, ale i jako moderní platební instrument, který na cestách snižuje rizika.“ 

V povánočních slevách v zahraničí nakupuje celkově 42 % dotázaných. Nejoblíbenější jsou mezi obyvateli Ústeckého a Plzeňského kraje – 58 a 54 % respondentů. Naopak nejmenší zájem je v Moravskoslezském kraji, kde se do zahraniční za slevami vydává jen 26 % oslovených obyvatel.

Nejoblíbenější je oblečení a boty – ty kupuje celkem 86 % z těch, kteří za slevami vyjíždí. Následuje jídlo a nápoje (včetně alkoholu), které zajímá 35 % dotázaných. Naopak nejmenší zájem je o luxusní zboží, jež uvedlo jen 9 % respondentů, a také o auto-moto díly či autokosmetiku (4 %).

Mezi jednotlivými kraji přitom panují určité rozdíly. Například Pražané si častěji pořizují luxusní zboží. Ve slevách v zahraničí jej nakupuje 16 % Pražanů – téměř dvojnásobek průměru oslovených regionů (9 %). O kosmetiku a parfémy zase nejvíce stojí obyvatelé Moravskoslezského kraje, 35 % dotázaných (průměr krajů je 24 %). Největší zájem o jídlo a nápoje je mezi obyvateli Ústeckého kraje – ve slevách jej nakupuje 50 % respondentů. Lidé z Ústeckého kraje také více kupují hračky (32 % dotázaných oproti průměru krajů 15 %).

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Invalidita - pojištění invalidity - invalidní důchod

Invalidita: Kolik je potřeba vlastních peněz?

Jak by vypadal náš život při náhlé invaliditě? Jsme na ni momentálně připraveni? Podívejte se na konkrétní případy možných situací, které mohou nastat. Jak bychom se na ně mohli připravit?

Text: Petr Němec

05. 09. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *