Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Dividendové fondy Pioneer opět splnily, co v roce 2016 vyhlásily, a vyplatily investorům až 7% výnos

Dlouhodobě úspěšné dividendové fondy investiční skupiny Pioneer Investments opět do puntíku splnily své cíle, když investorům vyplatily cílované dividendy pro rok 2016 ve výši až 7 procent. Ke konci roku 2016 spravovaly lucemburské fondy Pioneer Funds – European Equity Target Income, Pioneer Funds – Global Equity Target Income a Pioneer Funds – Global Multi-Asset Target Income celosvětově aktiva v hodnotě přesahující 152 miliard korun. Novinkou letošního roku je uvedení měnově zajištěné korunové třídy úspěšného podfondu Pioneer Funds – Global Equity Target Income, který vyplácí dividendu na čtvrtletní bázi. 

„Cílem fondů typu target income je doručit nadprůměrný dividendový výnos při udržení určité hranice rizikovosti a volatility. Naše dividendové fondy jsou navrženy tak, aby tato kritéria beze zbytku splňovaly i ve stávajícím prostředí nízkých výnosů,“ říká Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR. „Transparentnost a atraktivní výše dividendy jsou pro naše klienty dostatečnou motivací, aby překonali obavy z kolísání hodnoty, které nastává samozřejmě i u tohoto typu fondů. Dividendové fondy Pioneer jsou proto stále oblíbenější a také v letošním roce budou patřit mezi klíčové produkty pro jednorázové investice. Aktuální novinkou je uvedení oblíbeného podfondu Pioneer Funds – Global Equity Target Income také v měnově zajištěné třídě v českých korunách,“ doplnil.  

Dividendové fondy Pioneer Investments opakovaně a s přehledem dosahují svých cílovaných hodnot, či je dokonce překračují, a to i díky tomu, že dividendy jsou nastavovány realisticky podle aktuálních podmínek na trhu. Akciový fond Pioneer Funds – European Equity Target Income se v roce 2016 stal druhým nejprodávanějším fondem skupiny v ČR s čistými prodeji ve výši 22,4 mil. eur. Třetí příčku z hlediska prodejů obsadila konzervativnější varianta smíšeného fondu Pioneer Funds – Global Multi-Asset Target Income s čistými prodeji ve výši 20,7 mil. eur.  

Tabulka: Dividendy u podfondů Pioneer Investments typu target income, pro které existují i třídy v českých korunách

 

Pioneer Funds –  European Equity Target Income (EETI)

Pioneer Funds – Global Equity Target Income (GETI)

Pioneer Funds – Global Multi Asset Target Income (GMATI)***

Rok

Cílovaná

Vyplacená

Cílovaná

Vyplacená

Cílovaná

Vyplacená

2017

6,75 %

 

7,00 %

 

5,00 %

 

2016

6,75 %

6,75 %

7,00 %

7,00 %

5,00 %

5,00 %

2015

7,00 %

7,20 %

7,00 %

7,30 %

5,00 %

5,00 %

2014

7,00 %

7,30 %

7,00 %

7,50 %

5,00 %

5,25 %

2013

7,00 %

7,50 %

6,00 %

7,00 %

3,00 %

3,10 %

2012

6,10 %

7,30 %

Zdroj: Pioneer Investments

Upozornění: Cílovaná dividenda může být překonána nebo nemusí být dosažena a neměla by být chápána jako garance. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. 

údaje pro třídu v EUR. Výše dividendy je shodná s CZK třídou od roku 2016. ** údaje pro třídu v USD. Korunová třída byla založena v lednu 2017 bez oficiálně komunikované cílované dividendy pro rok 2017 – cílovaná dividenda bude stanovena v roce 2018. *** údaje pro USD třídu. Výše dividendy je shodná s CZK třídou od roku 2016. 

„V loňském roce jsme vybízeli veřejnost k investování prostřednictvím kampaně s motivem vlny, na níž se může svézt každý, kdo chce svým investicím dopřát atraktivní dividendový výnos. Jsem proto ráda, že se dividendovým fondům Pioneer podařilo splnit stanovené cíle a také očekávání investorů, kteří nám věřili a na základě kampaně se rozhodli to s investicí do těchto fondů zkusit,“ říká Dana Kryńska, ředitelka marketingu a PR Pioneer Investments ČR.

Proč jsou dividendové fondy Pioneer stále v kurzu?

Z přinejmenším 5 dobrých důvodů:

  1. Díky modernímu přístupu, flexibilní aktivní správě na globálních trzích a každoročnímu realistickému nastavení výše dividendy vycházející z aktuálních podmínek na trhu se fondům daří vyplácet dividendy, které opakovaně dosahují cílovaných hodnot, či je dokonce překračují.
  2. Do portfolia fondů jsou vybírány společnosti, které vyplácejí vyšší výnos nejen opticky, ale které mají zároveň potenciál takový výnos udržet a v budoucnosti jej zvyšovat.
  3. Dlouhodobým investorům nabízejí rozumný kompromis mezi „jistotou“ pravidelného výnosu a přijatelnou mírou rizika krátkodobého kolísání na trzích. Naprostá transparentnost a také atraktivní výše dividendy jsou pro klienty dostatečným přínosem proto, aby překonali obavy z kolísání hodnoty (tržní riziko), které nastává samozřejmě i u těchto fondů.
  4. Plusem pro investory je také fakt, že dividenda je vyplácena bez ohledu na kolísání cen akcií a dluhopisů. Pravidelná výplata dividend až 4× ročně je tak vlastně „chrání“ před sebou samými v období nervozity na trzích. Navíc plyne z kvalitního a bezpečného portfolia a je vyplácena vždy z inkasovaných dividend akcií ve fondu, prodaných opčních prémií na vybrané akcie, nikdy z podstaty. Prodané opce tvoří přibližně třetinu vyplácené dividendy a umožňují portfolio manažerovi vytvořit sektorově vyvážené portfolio.
  5. Od letošního roku jsou již všechny tři dividendové fondy Pioneer (Pioneer Funds –  European Equity Target Income, Pioneer Funds – Global Multi-Asset Target Income i Pioneer Funds – Global Equity Target Income) klientům v ČR k dispozici také v měnově zajištěné třídě do českých korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.