CZK/€ 24.315 -0,14%

CZK/$ 23.120 +0,53%

CZK/£ 28.218 -0,23%

CZK/CHF 24.624 +0,05%

13. 11. 2020

0 komentářů

Subjekty:

Češi přicházejí na chuť elektromobilům: roste poptávka po financování elektroaut a hybridů

 

Zelená Autopůjčka, letošní novinka ČSOB Leasing pro výhodné financování a pojištění ekologických aut, má u klientů velký úspěch. Lidé si jejím prostřednictvím pořídili od ledna do konce září vozidla v hodnotě přesahující 85 milionu korun. Ve zbytku roku lze čekat další navýšení počtu financovaných elektromobilů a hybridů, jejichž prodeje meziročně rostou v Česku o desítky procent a překonávají dosavadní maxima. 

„Největší zájem v tomto segmentu mají naši klienti o značky Tesla, Hyundai, Škoda, Suzuki a o krále mezi hybridy Toyotu,“ říká Pavel Prokop, generální ředitel ČSOB Leasing a doplňuje: „Ve skupině ČSOB dlouhodobě podporujeme a prosazujeme aktivity směřující k omezení produkce CO2 v dopravě. Zájem o Zelenou Autopůjčku překonává naše očekávání a prokazuje, že budoucnost bude ve znamení chytrých vozidel na alternativní pohon. Jsme také rádi, že přispíváme naší Autopůjčkou k omlazení vozového parku v České republice, který patří k nejstarším v Evropě.“

Celkové prodeje nových osobních vozů letos v Česku kvůli koronaviru klesají, ale aut s ekologickým pohonem se to netýká. „Předpokládáme i nadále pokračování trendu silného meziročního růstu v segmentu elektromobilů a oblíbených hybridů, tedy vozů kombinujících spalovací motor a elektromotor,“ uvádí Pavel Prokop. Na celkovém objemu financovaných ekologických automobilů prostřednictvím Zelené Autopůjčky mají podle něj vedle jmenovaných značek podíl i vozy zn. Volvo a Nissan.

Zelenou Autopůjčku je možné využít pro auta s pohonem Elektro, Plug-in Hybrid, Hybrid, Mild-Hybrid nebo CNG. K úvěru patří zvýhodněné pojištění připravené ve spolupráci s ČSOB Pojišťovacím makléřem a ČSOB Pojišťovnou. Na 4. kvartál 2020 k ní přidal ČSOB Leasing ještě další zvýhodnění pro klienty v podobě povinného ručení zdarma. Klient získá v akci a dle jejích podmínek povinné ručení zdarma na celou dobu splácení při nákupu vozidla s plně elektrickým pohonem. Akce je platná do konce roku 2020.

Čistá mobilita je součástí filozofie ČSOB, která je postavená na šetrnosti k životnímu prostředí a udržitelnosti. V nové ekologicky šetrné a moderní pražské centrále ČSOB Kampus jsou proto pro zákazníky i zaměstnance nabíjecí místa pro elektromobily a parkoviště je přístupné i pro vozidla na CNG a LPG pohon.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Tesle se v novém roce daří

Automobilka Tesla na začátku ledna překonala hodnotu technologického giganta Facebooku. V žebříčku je aktuálně pátá za věhlasnými značkami Amazonem, Microsoftem, Alphabetem a Applem. Co za raketovým růstem značky stojí?

Text: Karel Pučelík

18. 01. 2021

tesla akcie

Tesla akcie: Muskova automobilka rekordně roste

Akcie automobilky Tesla za poslední dny zaznamenaly více než padesátiprocentní nárůst. Ještě nedávno přitom na vedení společnosti mířila ostrá kritika. Teď se ale zdá, že se Tesle bude dařit lépe. Má však rekordní růst pevné základy?

Text: Karel Pučelík

10. 02. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *