CZK/€ 23.825 +0,02%

CZK/$ 21.929 +0,29%

CZK/£ 27.111 +0,08%

CZK/CHF 23.784 -0,12%

15. 03. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Čerpání z fondů EU

 


 

Tento příslib si odvezli zástupci ČR z dlouhodobě plánované pracovní schůzky s  generálním ředitelem pro regionální politiku Evropské komise. Cílem návštěvy bylo projednat s DG Regio postup při řešení otevřených otázek týkajících se systému čerpání evropských fondů. Stávající systém byl nastaven v letech 2006 a 2007 a ukazuje se jako nedostatečný.  Evropská komise požaduje razantní opatření, která evropským auditorům poskytnou dostatečnou míru jistoty, že auditní a kontrolní systém v ČR funguje spolehlivě. 

Cílem MMR je zajistit plynulé fungování všech operačních programů v ČR.

Na příjemce toto opatření dopad nemá, projekty běží dál a Česká republika tím neztrácí žádnou alokaci.

Jedná se o preventivní krok Evropské komise, která po členských zemí vyžaduje důslednější kontrolou a splnění určitých opatření před odesíláním žádostí o platby. Je třeba také zdůraznit že toto opatření se týká přibližně třetiny  operačních programů napříč Evropou. V ostatních zemích se tento fakt nestal politickým tématem, ale zůstal v rovině věcných technických řešení.

 

REKLAMA

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář Václava Skoblíka: Zelený a modrý vodík jako součást budoucí energické infastruktury EU

Cíle Evropské unie (EU), v rámci ochrany klimatu, jsou do značné míry postaveny na přechodu k využívání vodíku. Podle analýzy Mezinárodní agentury pro obnovitelné zdroje energie (IRENA) by mohl v roce 2050 pokrývat až 12 procent světové spotřeby energie. Kromě silniční dopravy bude využíván například i v […]

Text: Filip Kučera

25. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *