Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Brokerjet končí, DEGIRO nabízí obchodování bez poplatků

Investice 14.07.2015 | 14:22 0 Komentářů

Společnost Brokerjet, která je brokerem České spořitelny, včera oznámila ukončení činnosti z důvodů nízkého počtu aktivních investorů. DEGIRO, nejlevnější broker na českém trhu, na tuto zprávu reaguje zrušením poplatků pro trhy v USA a Německu, a to pro všechny nové klienty po celé léto. DEGIRO doufá, že tímto krokem dokáže přilákat klienty končícího Brokerjetu. (Tisková zpráva: DEGIRO)

V prosinci letošního roku po dvanácti letech definitivně skončí činnost Brokerjetu České spořitelny. Jeho klientům je primárně nabízen přechod k Saxo Bank nebo k České spořitelně, která v listopadu spustí novou službu „Investiční makléř ČS“. Mimo tyto možnosti si investoři samozřejmě mohou investiční portfolio převést i k jinému brokerovi. Holandský online broker DEGIRO na to reaguje speciální nabídkou pro nové klienty.

Společnost DEGIRO v České republice nabízí online obchodování s nejnižšími poplatky a v reakci na ukončení činnosti Brokerjetu novým klientům navíc nabízí transakce na trzích v USA a Německu od 14. července až do konce srpna zcela zdarma. „Tato nabídka je skutečně výjimečná, nicméně i naše běžné poplatky jsou hluboko pod úrovní poplatků Saxo Bank na jakémkoli trhu, a to až o 96 %. Proto by investoři měli zvážit prodej svých aktiv a jejich opětovný nákup, který se jim ve výsledku vyplatí více než časově náročný převod portfolia,“ říká Jan Brabec, mluvčí společnosti DEGIRO pro Českou republiku.

Na skutečnost, že Brokerjet nabízí převod portfolia k Saxo Bank bez poplatků Jan Brabec říká: „Takto ušetřené finance budou kvůli vysokým poplatkům u Saxo Bank ztraceny během jednoho až dvou obchodů. Naše poplatky zůstanou nízké navždy.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.