CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

19. 06. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Broker Consulting: v roce 2011 opět dvouciferný růst

 


 

K příznivému obchodnímu vývoji společnosti, která v loňském roce zvítězila v největším testu finančních poradců, přispívá v současné době rostoucí zájem české veřejnosti o profesionální poradenství v oblasti rodinných financí. „Lidé v nejisté době vyhledávají služby odborníků, kteří jim poradí komplexně s financováním bydlení, spořením na stáří, investicemi, výhodným uložením volných finančních prostředků i s optimálním pojištěním. Hledají tímto způsobem cestu, jak ušetřit a získat peníze navíc,“ říká ředitel PR Broker Consulting Jan Lener a dodává: „Svou roli sehrála určitě také vloni schválená penzijní reforma. Pro občany České republiky je nesrozumitelná. Zajímají se, jak mají postupovat a ptají se, zda opravdu musejí jít do důchodu v tak pozdním věku. V tomto bodě je oslovuje náš program OK Renta, se kterou mohou odejít na soukromou penzi dříve, než získají důchod státní.

Finanční skupina Broker Consulting poskytuje služby nezávislého finančního poradenství a spolupracuje s více než padesáti bankami, pojišťovnami a investičními společnostmi v České republice a obdobným množství finančních institucí na Slovensku. Co se týká struktury obratu společnosti za rok 2011, v České republice byl tvořen ze 40 % rizikovým životním pojištěním, druhou nejvýznamnější část tvořily investice (19,4 %). Téměř 10 % obratu tvořily zprostředkované úvěry na bydlení. V České republice pomohli konzultanti skupiny svým klientům financovat bydlení za bezmála 3 mld. korun, což znamenalo růst o 51 % ve srovnání s rokem 2010.  Svou pozici také významně rozšířilo majetkové pojištění, když se počet zprostředkovaných smluv v České republice zvýšil o 52 % na 17 587.

V roce 2012 rozšířila společnost Broker Consulting své služby o nabídku bankovních účtů. „Zatímco v bankách se privátní bankéři věnují pouze vysoce bonitním klientům, u nás poskytujeme srovnatelnou službu i lidem s průměrnými příjmy. Individuální přístup, spolupráce s nejvýznamnějšími finančními institucemi na českém trhu, vyjednání výhodných smluvních podmínek a přizpůsobení se časovým možnostem klientů, jsou u nás běžnou součástí poskytovaných služeb. Kvalitu našich služeb potvrdil v loňském roce také výsledek rozsáhlého testu finančních poradců, v němž získali naši konzultanti absolutní vítězství,“ říká generální ředitel Broker Consulting Petr Hrubý.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pastička s penězi - bankovky - zisk

Jak drahý je americký trh aneb Když se řekne zisk

Tři investoři seděli v hospodě a hádali se o tom, jak drahý je americký akciový trh. První tvrdil, že index S&P 500 se obchoduje za 24násobek zisků, tedy s PE 24. Druhý tvrdil, že PE je 21,6 a třetí tvrdil, že PE […]

Text: Daniel Gladiš

10. 10. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.