CZK/€ 24.260 -0,45%

CZK/$ 22.089 -0,77%

CZK/£ 28.039 -0,11%

CZK/CHF 25.207 -0,23%

07. 10. 2020

0 komentářů

Subjekty:

Blocks, čili bezkontaktní převzetí zásilek, přichází v ten nejvhodnější čas za pomoci akcelerátoru Start it @ČSOB

 

Platforma Blocks je výborným nástrojem pro každého, kdo nemá čas nebo nechce přebírat balíčky od kurýrů. Pouhá chytrá aplikace stačí k tomu, abyste si vyzvedli jakoukoliv objednávku nebo balíček v chytré schránce s moderním designem umístěné v bytovém domě, kanceláři nebo jiném prostoru. Díky akcelerátoru Start it @ ČSOB přichází český startup v době celosvětové pandemie s něčím, co pomáhá minimalizovat zdravotní rizika.

Loading 

„Blocks vzniklo jako řešení problému, který dobře známe z nakupování online. Očekáváme balíček, ale nakonec najdeme jen zmeškaný hovor od kurýra, případně jsme časově vázáni na vyzvednutí ve výdejně. Doručovací platforma Blocks vám umožňuje vyzvednutí zásilky z jakéhokoliv e-shopu přímo ve vaší budově z chytrých boxů. Celý proces ušetří spoustu času a reflektuje růst e-commerce i bezkontaktnost,“ říká CEO Blocks, Bartoloměj Holubář, spoluzakladatel startupu Blocks.

Služba funguje tak, že se na chytré obrazovce vybere příjemce nebo se zadá jeho telefonní číslo. Příjemci v okamžiku přijde SMS nebo notifikace a má potom možnost vyzvednout si balíček kdykoliv. Stačí mu k tomu pouhý PIN nebo si box se zásilkou může otevřít přímo ze svého telefonu. Potenciál k využití najdou jak ti, kteří nechtějí nebo nemohou převzít balíček osobně, tak i velké firmy, které nemají personální kapacitu pro vyřizování dodávek kurýrů.

Díky tomu, že produkt může kvůli implementované technologii plug & play fungovat nezávisle na obsluze, jsou možnosti využití a světového rozšíření takřka neomezené. Firma je schopná poskytovat čistě software a základní komponenty, které si klient zakomponuje do jakékoliv skříně na světě.

„Akcelerační program ČSOB znovu ukazuje, kolik podnikatelského talentu se skrývá v České republice. Jsme rádi, že prostřednictvím mentoringu můžeme být oporou začínajícím startupům, ať už se jedná o obchod, zákaznickou péči nebo partnerství. Blocks je příkladem mladé firmy, která řeší problémy dnešní nejisté doby,” říká Zuzana Paulovics, lídr Start it @ČSOB.

REKLAMA

Mezi stávající klienty Blocks patří firmy jako například O2, Deloitte nebo UniCredit Bank. Tento typ zákazníků často narážel na kapacitní náročnost odbavování zásilek na recepcích nebo na vyrušování meetingu kvůli převzetí balíku od kurýra. Zvýšenou poptávku mají v Blocks zároveň od developerů a landlordů, kteří chtějí zvýšit bezpečnost budov a komfort svých nájemníků.

Start it @ČSOB vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu. V rámci skupiny KBC byl projekt spuštěn i v Maďarsku. Český i belgický akcelerátor jsou členy GAN, vysoce ceněné komunitě akcelerátorů, partnerů a investorů. Ta sdružuje přes 10 000 nejlepších startupů ze šesti kontinentů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *