Neděle 01. listopadu. Svátek má Felix.

AXA Group vzrostly tržby na 69,5 miliardy eur

Světová finanční skupina AXA zveřejnila své finanční výsledky za tři čtvrtletí roku 2013. Celkové tržby vzrostly na 69,5 miliardy eur, což je meziroční nárůst o 3 % na srovnatelném základě. K růstu došlo ve všech segmentech AXA Group.

„Čísla za uplynulých devět měsíců ukazují pozitivní vývoj ale také odhodlání jednotlivých týmů v AXA naplnit naše očekávání a dosáhnout co nejlepších výsledků,“ uvedl Denis Duverne, náměstek generálního ředitele AXA Group.

Nárůst ročního pojistného v oblasti životního pojištění a spoření o 7 % na 4,6 miliardy eur je dán pokračujícím růstem na poli ochrany zdraví. Tržby v oblasti neživotního pojištění vzrostly o 2 % na hodnotu 22,6 miliardy eur díky silnému výkonu na rychle rostoucích trzích a 8% nárůst tržeb ze správy aktiv na hodnotu 2,6 miliardy eur byl ještě podpořen čistým přílivem prostředků v hodnotě 6 miliard eur.  

K meziročnímu posílení AXA Group došlo i u ukazatele platební schopnosti Solvency I, který dosahuje 222 %, a vypovídá tak o síle a stabilitě celé finanční skupiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.