Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

AXA GROUP V ROCE 2014 OPĚT ROSTLA: ČISTÝ ZISK SE ZVÝŠIL O 12 %

Světová finanční skupina AXA Group oznámila své hospodářské výsledky za rok 2014. Celkové příjmy vzrostly o 3 % na 92 miliard eur. AXA tak i v uplynulém roce zvýšila příjmy ve všech svých segmentech. Čistý zisk zaznamenal v meziročním srovnání nárůst ze 4,5 miliardy eur na 5 miliard eur. Díky velmi dobrým finančním výsledkům bude na valné hromadě akcionářů navrženo zvýšení dividendy na akcii o celých 17 %, tedy na hodnotu 0,95 eur. (Tisková zpráva: AXA Group)

„Uplynulý rok byl pro AXA opět ve znamení nárůstu zisku, a to ve všech našich segmentech. Základní zisk dokonce poprvé v historii společnosti překročil hranici 5 miliard eur,“ říkáHenri de Castries, předseda představenstva a generální ředitel AXA Group a dodává „Díky těmto velmi úspěšným výsledkům, které jsou v souladu s naší strategií Ambice AXA, navrhne vedení AXA Group zvýšení dividendy na 0,95 eur na akcii. Oproti loňskému roku jde o nárůst 17 %, což odpovídá výplatnímu poměru na úrovni 45 %.“

Celkově AXA Group zaznamenala 8% nárůst základního zisku na hodnotu 5,1 miliardy eur a 7% nárůst upraveného zisku na hodnotu 5,5 miliardy eur. Čistý zisk v porovnání s rokem 2013 vzrostl o 12 % a dosáhl hodnoty 5 miliard eur. AXA Group tak v roce 2014 potvrdila svůj silný výkon z posledních let, který je v souladu s nastavenou strategií Ambice AXA pro rok 2015.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.