CZK/€ 23.665 +0,17%

CZK/$ 21.955 -0,23%

CZK/£ 27.592 +0,55%

CZK/CHF 24.356 +0,50%

08. 03. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Allianz penzijní fond se přiblížil hranici 300 tisíců klientů a také letos ochrání peníze svých účastníků před inflací

 


 

„Odešlo od nás 380 klientů a přišly jich desetitisíce. V tuto chvíli má Allianz penzijní fond téměř 300 tisíc klientů a jen pár čísel pro porovnání – vloni k nám v lednu přišlo dva tisíce klientů, letos ve stejném období více než desetkrát tolik. Hromady smluv pak byly doručovány v posledních únorových dnech – rekordních téměř 10 tisíc jich dorazilo dokonce v jeden jediný den,“ vzpomíná na hektické poslední únorové dny provozní ředitel Allianz penzijního fondu Libor Novák.

Očekávání v počtu přestupů byla přeplněna a důvody, které v terénu zaznamenali reprezentanti Allianz u klientů, byly dva – nejvyšší zhodnocení a nejvyšší rating finanční skupiny Allianz. „Přestože ještě auditované hospodářské výsledky nejsou k dispozici, už nyní můžeme říct, že očekáváme dobrý hospodářský výsledek. Takže i za loňský rok můžeme nabídnout klientům nejvyšší anebo alespoň jedno z nejvyšších zhodnocení na trhu, které se bude pohybovat mezi 2,5 % –  3 %, což je v dnešní době určitě skvělé číslo. Jednoznačně můžeme potvrdit, že Allianz penzijní fond ochrání peníze svých účastníků před inflací,“ doplňuje Libor Novák.

Pokud jde o rating, tak ze srovnání ratingu finančních skupin, které v ČR nabízejí penzijní připojištění, stojí Allianz v popředí s nejvyšším ratingem AA. „Pro klienty tak představuje nejen fond s dlouhodobě nejvyšším zhodnocením, ale i fond z finanční skupiny s největší stabilitou. Právě v oblasti penzí je stabilita a důvěryhodnost partnera jednou z nejdůležitějších věcí,“ doplňuje produktový manažer Allianz Martin Podávka.

Allianz penzijní fond hodlá roli penzijního připojištění v novém modelu výrazně posílit, a chce  uspokojit všechny své klienty, jak ty, kteří budou i nadále upřednostňovat garanci nezáporného zhodnocení, tak i ty, kteří budou v nových účastnických fondech hledat dynamičtější profil. Zejména u mladších klientů, vstupujících do systému na dlouhou dobu, se dá očekávat zájem o rizikovější, ale potenciálně výhodnější investice. „Je evidentní, že v novém 2. pilíři bude největší zájem nových klientů soustředěn hned do prvních měsíců po spuštění, takže v Allianz děláme vše pro to, abychom byli hned od začátku dokonale připraveni. Máme odkud čerpat zkušenosti, protože celosvětově je Allianz druhým největším správcem aktiv, vždyť ve své správě má majetek klientů v hodnotě 1600 miliard eur,“ doplňuje Martin Podávka

Penzijní připojištění Allianz si aktuálně sjednávají klienti všeho věku, nárůst je patrný zejména ve věkové hranici do 30 let, průměrné stáří klientů Allianz penzijního fondu je již pod hranicí 40 let.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Sociální pojištění vs. investice na důchod

Povinné důchodové pojištění nebo nepovinné důchodové spoření a investování?

Český důchodový systém staví v současné době na průběžných základech s povinným důchodovým pojištěním. To se odvádí ze zákonem definovaných příjmů, nejčastěji z příjmů ze zaměstnání a z příjmů OSVČ. A zároveň z těchto vybraných plateb financuje stát současné důchody.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

31. 01. 2022

Na konci roku si nezapomeňte zkontrolovat své finanční produkty

Na konci roku si nezapomeňte zkontrolovat své finanční produkty

Rok 2020 se chýlí ke konci. Změnilo se toho hodně, ale jako každý rok by klienti stavebních spořitelen neměli zapomínat na stavební spoření. Stavebko je specifický finanční produkt v tom, že je v podstatě jedno, kdy peníze na účet vložíte, na státní podporu dosáhnete. Na konci roku […]

Text: František Veselý

28. 12. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *