CZK/€ 24.370 +0,06%

CZK/$ 20.861 +0,66%

CZK/£ 28.102 -0,10%

CZK/CHF 26.373 -0,26%

24. 02. 2012

Nečas se setkla s Merklovou. Do fiskálního paktu ho prý nenutila

 


 

Vyjádřil jsem svůj názor, že je třeba, aby se Evropská unie vrátila k dokončování vnitřního trhu, který stagnuje. Zmínil jsem se také o nutnosti posílení demokratické legitimity rozhodování v Evropské unii, mimo jiné posilováním role Evropské rady, která ovšem musí fungovat lépe než doposud,“ popsal Nečas v prohlášení své výstupy na neformální schůzce s Merkelovou.

„Mluvili jsme také o budoucnosti eurozóny a eura v následujícím desetiletí. Zde jsem vyjádřil náš zájem na stabilizaci eurozóny. Euro nemůže přežít, pokud se eurozóna nestane skutečnou fiskální unií a unií konkurenceschopnosti,“ uvedl český premiér.

Současně je však třeba si přiznat, že tento vývoj výrazně promění její podstatu, a je proto legitimní vést celonárodní debatu o našem vztahu k euru a jeho přijetí za těchto nových podmínek, které mění obsah závazku z doby přistoupení k EU,“ dodal Nečas.
Zdroj : iDNES.cz

Loading


Související články