Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Nečas se setkla s Merklovou. Do fiskálního paktu ho prý nenutila

Investice 24.02.2012 | 09:23 0 Komentářů

Premiér Petr Nečas se neformálně setkal s německou kancléřkou Angelou Merklovou. Čekalo se, že jej bude nabádat ke schválení fiskálního paktu, ale nakonec o smlouvě o rozpočtové odpovědnosti v Evropské unii údajně vůbec nemluvili.

Vyjádřil jsem svůj názor, že je třeba, aby se Evropská unie vrátila k dokončování vnitřního trhu, který stagnuje. Zmínil jsem se také o nutnosti posílení demokratické legitimity rozhodování v Evropské unii, mimo jiné posilováním role Evropské rady, která ovšem musí fungovat lépe než doposud,“ popsal Nečas v prohlášení své výstupy na neformální schůzce s Merkelovou.

„Mluvili jsme také o budoucnosti eurozóny a eura v následujícím desetiletí. Zde jsem vyjádřil náš zájem na stabilizaci eurozóny. Euro nemůže přežít, pokud se eurozóna nestane skutečnou fiskální unií a unií konkurenceschopnosti,“ uvedl český premiér.

Současně je však třeba si přiznat, že tento vývoj výrazně promění její podstatu, a je proto legitimní vést celonárodní debatu o našem vztahu k euru a jeho přijetí za těchto nových podmínek, které mění obsah závazku z doby přistoupení k EU,“ dodal Nečas.

Zdroj: iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.