Sobota 19. září. Svátek má Zita.

Zisk České spořitelny klesl o pět procent

Banky 26.02.2016 | 10:12 0 Komentářů

Čistý zisk České spořitelny meziročně poklesl o 5,2 procenta na 14,3 miliardy korun. Mateřská Erste Group Bank se v loňském roce vymanila z předloňské ztráty ve výši 1,38 miliardy eur (37,3 miliardy korun), vykázala čistý zisk 968,2 milionu eur (26,2 miliardy korun) a vyplatí dividendu půl eura.

Nižšího zisku dosáhla Česká spořitelna kvůli klesajícím provozním výnosům a mírnému růstu provozních nákladů. „Provozní výnosy se snížily v důsledku přetrvávajících nízkých tržních úrokových sazeb, kde ani zrychlený růst úvěrů nedokázal zvrátit negativní vývoj čistého úrokového výnosu. Růst provozních nákladů odráží investice do vývoje nových digitálních aplikací a projekty zaměřené na plnění regulatorních požadavků,“ uvedla banka. Do čistého zisku České spořitelny se odrazil růst retailových i korporátních úvěrů. Klientské úvěry vzrostly o 5,9 procenta, a to zejména díky nárůstu hypotečních úvěrů a úvěrů korporátním klientům. 

„Klientům jsme vedle nových služeb přinesli i technologické inovace v mobilním a internetovém bankovnictví. Růst klientských obchodů jednoznačně potvrzuje důvěru v naše produkty a služby,“ uvedl Tomáš Salomon, předseda představenstva České spořitelny.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny, ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.