Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

Zaměstnavatelé mění benefity za pojistky

Většina firem, které pociťují obtížnou hospodářskou situaci, hodlá letos měnit systém zaměstnaneckých benefitů a nahradit je pojistnými produkty. Vyplývá to z průzkumu společnosti ING.

76 % firem uvažuje o nabídce penzijního připojištění a 68 % chce svým zaměstnancům nabídnout životní pojištění. Změna v systému zaměstnaneckých výhod se dotkne zejména daňově zvýhodněných benefitů, a to u 32 % všech společností.

Téměř 70 % zaměstnanců v roce 2009 nedostane příspěvek na MHD, přibližně 40 % se bude muset obejít bez příspěvku na dovolenou. V oblasti daňově nezvýhodněných benefitů, kterou chce změnit 29 % podniků, zaměstnavatelé zachovají v současné míře jen pitný režim na pracovišti. Nejvíce firem zruší věcné dary a jednorázové odměny (50 %), zaměstnanecké půjčky (37,5 %), flexi poukázky a 13. plat (30

„Současná situace není lehká a zaměstnavatelé hledají možná řešení, jak v ní co nejlépe
obstát. Většina firem snižuje náklady, ale současně se snaží budovat pozici pro budoucí růst a
udržet si kvalitní zaměstnance. Změna systému benefitů je jednou z variant, jak zaměstnance
motivovat, aby zůstali, případně jak přilákat zaměstnance nové,“ řekl Jan Šíbal, ředitelEmployee Benefits společnosti ING.

Zdroj: Tisková zpráva ING

Jeden komentář: “Zaměstnavatelé mění benefity za pojistky”

  1. Ivana napsal:

    Už to dorazilo i do malých měst – a kupodivu se zatím vždy jednalo o nabídku ING na životní pojištění. V souvislosti s tím, že zaměstnavatel nebude moci určit penzijní fond, do kterého bude zaměstnanci přispívat, přijdou firmy o bonusy a tak se hledá jiná cesta, jak je získat zpět za každou cenu. Pokud zaměstnavatel nedá svému zaměstnanci záruku, že mu minimálně v následujících 2 letech nezruší pracovní místo, pak chudáci zaměstnanci, kteří smlouvu jak jim bude předložena -a víme jak takové „lanaření“ probíhá, podepíší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.