Pátek 10. července. Svátek mají Libuše a Amálie.

Zaměstnavatel může zaměstnanci nově přispět na životní pojištění až 30 000 Kč ročně

Pojištění 03.01.2013 | 11:22 0 Komentářů

Od letošního ledna je od daně z příjmů osvobozen vklad zaměstnavatele na smlouvu životního pojištění nebo penzijního připojištění jeho zaměstnanců až do výše 30 000 Kč ročně. Firmy tak mohou na povinných odvodech nově  ušetřit až 10 200 Kč ročně.

Daňově uznatelný náklad se ale plně nevužívá. Podle statistik Pojišťovny České spořitelny zaměstnavatelé loni v průměru přispěli na jednoho zaměstnance jen částkou 5 400 Kč za rok.

Téměř 22 000 klientů Pojišťovny České spořitelny na smlouvu životního pojištění přispívá 2 350 firem. Průměrná částka příspěvku zaměstnavatele na jednu pojistku činí 450 Kč za měsíc. Zdaleka tak zaměstnancům nedávají tolik, kolik by mohli,“ vyčísluje dosavadní využívání daňově uznatelného nákladu Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Zaměstnanecký benefit čerpají častěji ženy než muži. Nejvíce výhod zaměstnaneckého programu využívají ve Středočeském kraji, tam je koncentrována celá třetina zaměstnavatelů, kteří svým zaměstnancům na smlouvu životního pojištění přispívají.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.