Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Zájem o podílové fondy roste

Investice 12.11.2015 | 15:07 0 Komentářů

Nízké úrokové sazby spořících produktů nahrávají investicím zejména do podílových fondů. Klienti ING Bank investovali za posledních dvanáct měsíců do šesti podílových fondů nabízených v rámci produktu ING Investice téměř jednu miliardu korun. Nejoblíbenější je Fidelity Fond světových dividend, kam směřovalo 41 procent ING Investic.

„Dlouhodobě nízké úroky na spořicích produktech přestaly být pro řadu lidí atraktivní, proto se jich čím dál více pouští do investování do podílových fondů. Jen od začátku roku vzrostl objem investovaných prostředků o 13 %, objem investovaný fyzickými osobami pak o 19 %. Investování nahrává i prodloužený daňový test na 3 roky, který investory motivuje k delšímu časovému horizontu,“ říká Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank v ČR.

Banka snížila minimální investici z 500 korun na 100 korun, aby zpřístupnila investování i širší veřejnosti. „Na požadavky klientů jsme reagovali i my a nabídli jsme jim alternativu pro lepší zhodnocení úspor v podobě ING Investic. To, že se tento produkt u klientů těší oblibě, je pro nás potvrzením, že jsme se nabídkou podílových fondů i parametry produktu trefili do potřeb drobných investorů. I ti opravdu nezkušení a začínající investoři s námi mohou investovat v českých korunách do atraktivních cenných papírů po celém světě a mít tak šanci na lepší zhodnocení svých úspor,“ dodává Libor Vaníček.

Zdroj: Tisková zpráva ING

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.