Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Warren Buffett radí, jak investovat v roce 2015

Investice 02.01.2015 | 11:37 1 Komentář

Druhý nejbohatší muž světa, investor a předseda investiční společnosti Berkshire Hathaway Warren Buffett radí investorům, aby neinvestovali do bitcoinů a nesnažili se zbohatnout rychle.    

„Má rada akcionářům by nemohla být jednodušší: investujte deset procent svých peněz do krátkodobých státních dluhopisů a 90 procent do velmi nízkonákladových indexových fondů. Věřím, že dlouhodobými investicemi tohoto druhu vyděláte víc než většina investorů,“ uvedl Warren Buffett v dopise svým akcionářům.

„Nechte své peníze od bitcoinu dál, je to v podstatě fata morgána. Je to sice efektivní forma převodu peněz, kterou můžete udělat anonymně, ale převést peníze můžete také šekem. A jsou šeky tak hodnotné jen proto, že se s nimi převádějí peníze? Peníze můžete převést mnoha způsoby, lidé to běžně dělají. Myšlenka, že má bitcoin nějakou vnitřní hodnotu, je pro mě vtipná,“ řekl Warren Buffett v rozhovoru pro CNBC.

„Myslím si, že nejhorší chybou je nenaučit se správně šetřit v mládí. Šetření je zvyk. Rychle vydělat není jednoduché. Je jednodušší zbohatnout pomalu,“ řekl Buffett v televizní show.

„Nepotřebujete být experty, abyste dosáhli úspěšného zhodnocení své investice. Ale pokud experty nejste, musíte znát své limity a sledovat kurz, který vás povede rozumným směrem. Když vám slibují rychlý zisk, odpovězte rychlým ne,“ uvedl Buffett.

Zdroj: iHNed.cz

Jeden komentář: “Warren Buffett radí, jak investovat v roce 2015”

  1. Pavel Bambásek napsal:

    Výroky Warrena Buffetta mě nikdy neomrzí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.