CZK/€ 25.355 +0,10%

CZK/$ 23.377 -0,22%

CZK/£ 29.634 +0,13%

CZK/CHF 26.385 -0,16%

15. 03. 2023

0 komentářů

Walmart plánuje rozsáhlé investice ve Střední Americe a Mexiku

 

Walmex, dceřiná společnost Walmartu v Mexiku a Střední Americe, plánuje v roce 2023 zvýšit své výdaje o 27 %, což představuje 27 miliard pesos (asi 1,42 miliardy eur). Téměř polovina z této částky bude vynaložena na renovaci stávajících prodejen a téměř 30 procent půjde na nové prodejny. Dalších 12 procent bude určeno na zlepšení a modernizaci dodavatelského řetězce. Pro srovnání, v loňském roce vynaložila na kapitálové výdaje 21,3 miliardy pesos (asi 1,116 miliardy eur) z důvodu poruch dodavatelského řetězce.

Loading 

Walmart se v příštích letech zaměří na zdraví. Největší světový maloobchodní řetězec bude rozšiřovat svůj plán na vyspělejší zdravotní péči. Zavede zdravotní členství, které zákazníkům poskytne neomezené lékařské služby na dálku 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, služby v oblasti výživy, pohotovostní záchrannou službu, slevy na konzultace u specialistů a slevy na lékařské prohlídky za poplatek. Do projektu bude zapojeno 1 500 lékáren a 500 lékařských ordinací v celém regionu. Společnost Walmex navíc získala od mexických úřadů povolení k nákupu jednoho z poskytovatelů elektronických plateb.

Plán bude rozšířen také v USA

Společnost mezitím oznámila, že v příštím roce otevře v USA 28 nových zdravotnických center, z nichž první budou v Missouri a Arizoně. Do konce roku 2024 plánuje mít po celých Spojených státech více než 75 center Walmart Health. Do konce roku 2022 jich provozovala 32.

Zdroje příjmů společnosti se v příštích letech změní

Podle finančního ředitele společnosti Johna Davida Raineyho budou zisky Walmartu časem pocházet především z online prodeje, doručovacích služeb a reklamy na webu Walmart.com, nikoli z prodeje zboží v 10 000 obchodech, které v současnosti tvoří většinu celkového zisku. Rainey očekává, že se tento poměr v příštích pěti letech změní. Výdaje se přesouvají od zboží zpět ke službám, jako je výše zmíněná zdravotní péče, nájemné a rekreace.

REKLAMA

Cílem je digitalizace

Vzhledem k tomu, že zákazníci stále více spoléhají na elektronické obchodování, umožňuje to společnosti Walmart poskytovat jim větší pohodlí a více distribučních míst. Maloobchodní mediální podnikání společnosti, které se v roce 2021 přejmenovalo na Walmart Connect, nabízí značkám reklamní prostor v jejích amerických obchodech a umožňuje využívat údaje o nakupujících k zefektivnění reklamy, a to i na webových stránkách a v aplikacích, které Walmart nevlastní. Různá rozšíření společnosti jsou známkou inovací a jejich dosah zasahuje do mnoha oblastí. Taková diverzifikace dodává akciím společnosti určitou stabilitu a činí z nich rozhodně zajímavou položku do portfolia investorů.

Olívia Lacenová, analytička společnosti Wonderinterest Trading Ltd.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Cena bitcoinu je dnes v korunách nejvyšší v dějinách, činí více než 1,5 milionu korun

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes dopoledne středoevropského času dosáhla historicky nejvyšší korunové ceny, kolem 1 520 000 korun. Překonala tak dosavadní rekord z listopadu 2021 (viz graf analytické platformy CoinGecko níže). V dolarech dnes bitcoin překonal rovněž psychologickou úroveň, 65 000 dolarů.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

04. 03. 2024

Stát chce i nadále vybírat windfall tax. Hrozí žaloby menšinových akcionářů ČEZ

Ještě loni ministr financí Zbyněk Stanjura říkal, že daň z mimořádných zisků zřejmě skončí už po roce trvání. Dávalo by to smysl. Ke konci loňska stát ukončil zastropování cen energií. Ty totiž na burze klesly tak nízko, že už není třeba, aby lidem od drahých energií ulevoval. Jestliže […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Síla složeného úroku aneb tajný vzorec bohatství

Mnoho lidí se zajímá o to, jak úspěšně investovat, ale málokdy se zamyslí nad efektem složeného úročení, přestože právě ten je tajemstvím úspěchu každého investora. Předpokládejme, že dokážete sestavit konzervativní portfolio s očekávaným výnosem 5 % ročně. Ten by se měsíčně připisoval od vašich 25. narozenin s […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *