CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

13. 08. 2019

0 komentářů

Výrobce aut Porsche AG vydal emisi tzv. zelených dluhopisů

 

Výrobce luxusních aut Porsche AG patřící do skupiny Volkswagen vydal svou největší emisi zelených dluhopisů. Jde o první emisi, která je vydaná přímo výrobcem aut a je v objemu jedné miliardy aut, což je 25,8 miliardy korun. 

Peníze společnost chce využít na financování svého prvního elektrického vozu Taycan. Tento model by měl být připraven v září a na trh se dostane koncem roku. Zájemců je o tento automobil více než 20 tisíc z celého světa. Ti už se zapsali na seznam a zaplatili zálohu.

Porsche nabízí dluhopisy v několika tranších, a to se splatností pět, sedm a deset let. Dále i s pevnou i proměnlivou úrokovou sazbou.

Viděli jsme, že stále více investorů chce peníze investovat udržitelně. Se zelenými dluhopisy teď věřitelům takovou příležitost dáváme,“ řekl zástupce předsedy představenstva Lutz Meschke, který je zároveň členem představenstva odpovídající za finance a informační technologie.

Meschke dodal, že dluhopisy se podařilo prodat za mimořádně příznivých podmínek. To prý znační vysokou důvěru investorů v dlouhodobý rozvoj značky a firmy.
Zdroj : ČTK

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Padá Bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022

Podařil se zastavit pokles cen kryptoaktiv?

Vypadá to, že rychlý pokles kryptoaktiv v posledních dvou týdnech se prozatím zastavil. Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

17. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.