Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Výrobce aut Porsche AG vydal emisi tzv. zelených dluhopisů

Investice 13.08.2019 | 10:29 0 Komentářů

Výrobce luxusních aut Porsche AG patřící do skupiny Volkswagen vydal svou největší emisi zelených dluhopisů. Jde o první emisi, která je vydaná přímo výrobcem aut a je v objemu jedné miliardy aut, což je 25,8 miliardy korun.

Peníze společnost chce využít na financování svého prvního elektrického vozu Taycan. Tento model by měl být připraven v září a na trh se dostane koncem roku. Zájemců je o tento automobil více než 20 tisíc z celého světa. Ti už se zapsali na seznam a zaplatili zálohu.

Porsche nabízí dluhopisy v několika tranších, a to se splatností pět, sedm a deset let. Dále i s pevnou i proměnlivou úrokovou sazbou.

Viděli jsme, že stále více investorů chce peníze investovat udržitelně. Se zelenými dluhopisy teď věřitelům takovou příležitost dáváme,“ řekl zástupce předsedy představenstva Lutz Meschke, který je zároveň členem představenstva odpovídající za finance a informační technologie.

Meschke dodal, že dluhopisy se podařilo prodat za mimořádně příznivých podmínek. To prý znační vysokou důvěru investorů v dlouhodobý rozvoj značky a firmy.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.