Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Porsche investovala do chorvatské automobilky. Vyrábí nejrychlejší elektromobily

21.06.2018 | 14:53 0 Komentářů

Chorvatský podnikatel Mate Rimac vyvinul a vyrábí nejrychlejší elektromobily na světě. Dosahují rychlosti až 412 km/h. Zaujal i německou automobilku Porsche, která koupila 10 % akcií vizionářovy firmy.

„Můj hrdina byl krajan Nikola Tesla, který vymyslel elektrický motor. Překvapovalo mě, proč automobilky nepoužívají tenhle motor pro rychlá a silná auta. Tehdy byla elektroauta ošklivá a pomalá a to jsem chtěl změnit,“ uvedl Mate Rimac.

Mate Rimac založil firmu Rimac Automobili v roce 2012, kdy získal se svým automobilem 5 Guinessových rekordů. Spolu s designérem Adrianem Mudrim vytvořil první náhled modelu vozu Concept 1. Aby ale mohl pracovat na svém voze, musel dodávat elektromotory a baterie pro další automobilky. Jeho odběrateli jsou např. Renault, Jaguar nebo Aston Martin.

V roce 2016 uvedl Concept 1 na trh v 8 kusech, které prodával po 1 mil. EUR. V letošním roce představil plán na sportovní auta C Two, která chce uvést na trh v počtu 150 v roce 2020 a prodávat je za 1,7 mil. EUR. „Jezdí až 412 kilometrů v hodině. Dosáhneme i vyšší rychlosti, ale zatím nás limitují gumy,“ řekl Mate Rimac.

Včera oznámila automobilka Porsche, že do společnosti Mate Rimaca investuje a koupí 10 % akcií firmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.