CZK/€ 24.740 +0,16%

CZK/$ 23.154 +1,09%

CZK/£ 29.386 +0,51%

CZK/CHF 25.959 +1,59%

20. 08. 2018

2 komentáře

Volný milion: Kam s ním?

 

Těžko se dnes hledá investiční příležitost, která nás nadchne natolik, že jí hned musíme mít. Neznamená to však, že investiční příležitosti nejsou.

Loading 

Pokud jste trochu hráči, dává smysl zvážit jednomilionovou investici do akcií tzv. rozvíjejících se trhů. Nejjednodušší cestou je využití adekvátního investičního fondu, jakých je na trhu dnes bezpočet. Tato část akciových trhů v současné době trpí pod tlakem výprodejní paniky, vyvolané aktuálním děním v Turecku. Měřeno poměrovými ukazateli jsou akcie firem na těchto trzích nejlevnější od počátku roku 2016, kdy začala jejich spanilá jízda a investoři si jich po tzv. finanční krizi začali trochu více všímat. Investoři si jeden dolar ročního zisku koupí za téměř výprodejových necelých 11 dolarů, což je v podstatě polovina toho, co zaplatí na trzích rozvinutých.

Celý podnik je však určen silnějším povahám, protože řešení měnové krize v Turecku je stále v nedohlednu a bude to zcela určitě ještě dost „házet“. Nicméně, jak říká klasik, “nakupovat je třeba, když krev teče ulicemi“. Kdo bude čekat na nebe bez mráčku, velké „terno“ nikdy neudělá.

Pokud jste spíše investiční vlastenci, můžete svůj milion dynamicky umístit i doma. Jak známo, složení indexu PX příliš strukturu domácí ekonomiky neodráží. Dnes už se ale nemusíte spoléhat jen na něj. Nedávno vznikl nový trh START, který se orientuje na malé, střední i začínající firmy. Díky avizovanému snížení minimálního obchodovaného množství, budete moci svůj milion diverzifikovat i do více titulů.

Jste-li povahou trochu línější a nechcete jednotlivé tituly vybírat sami, začínají pro vás vznikat také fondové nástroje, zaměřené na domácí akciové i dluhopisové investice mimo veřejné trhy, kdy i klient s jedním milionem může realizovat investice, které dosud byly vyhrazeny velkým hráčům.

REKLAMA

Je-li to pro Vás stále vše moc velká divočina, a chcete-li zůstat hodně při zdi, ani tak nezoufejte.

I vám se pomalu blýská na lepší časy. Úroky začaly růst, peněžní trh a dluhopisy už přestávají být synonymem placeného parkoviště.

Jsou to ale vaše peníze, rozhodnou se musíte sami.

Lukáš Vácha, obchodní ředitel Conseq Investment Management

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

 


Související články

Koupit a včas prodat? Tři “nafouknutné” akcie pro krátkodobé investice

Na trhu se objevují různé investiční možnosti, mohou to být stabilní pevně zakořeněné společnosti, nové startupy nebo také akcie, které jsou spíše krátkodobou záležitostí. Zaměřili jsme se na tři klíčové akcie, které by investoři mohli v krátkodobém horizontu prodat, aby se vyhnuli možným ztrátám. Konkrétně se jedná […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

11. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • 21 srpna, 2018

  Doporučuji běžně placené IŽP, kde se onen milion rozpustí v prvních pěti letech pojištění, tzn. roční pojistné 200.000 Kč x 5 let (to aby poradce nemusel vracet provizi). U nás v MLM to tak běžně děláme.

  Odpovědět

 • Nadšenec

  30 srpna, 2018

  To se mi líbí, kdy můžu nastoupit?

  Odpovědět