Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Víno a whisky jsou v kurzu. Investičnímu fondu Wine Management se daří

Investice 12.06.2019 | 15:33 0 Komentářů

Investiční fond Wine Management neustále roste. Za první kvartál roku 2019 dosáhl zhodnocení 7,14 procenta a hodnota aktiv byla 112 milionů korun. Společnost plánuje další růst sortimentu i výtěžnosti.

Zajímavostí je, že investiční fond pořídil do svého portfolia jedinečnou padesátiletou skotskou whisky The Glenlivet. Po celém světe bylo k prodeji nabídnuto jen 150 lahví této whisky.

Investiční fond Wine Management se zaměřuje na nákup aktiv s předpokladem nadprůměrného zhodnocení v oblasti vín a destilátů. V posledním kvartálu loňského roku se dostal k výnosu 7,14 procenta.

„Faktory, které mají největší vliv na růst hodnoty investičních destilátů, jsou zejména jejich dostupnost, růst globálního bohatství a globalizace. V případě ultralimitovaných edicí je nejvýznamnějším faktorem exkluzivita produktu. Do ČR se dostaly pouhé dva kusy The Glenlivet Winchester Collection Vintage 1967 z celkem 150 lahví. Ročník 1966 nabídl v ČR dokonce jen jednu lahev (z celkem 100 kusů). Ročník 1967 je třetí a poslední z edice unikátních whisky – vedle dalšího zmíněného ročníku 1966 to byl ještě ročník 1964 rovněž s pouhými sto lahvemi. Lahví z této edice je velmi omezený počet, takže až se prodají do sbírek a zmizí z trhu, nebudou ani na sekundárním trhu a jejich cena značně poroste,“ říká Zdeněk Kortiš, odborný poradce fondu na stařené destiláty.

Zdroj: Tisková zpráva Wine Management

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.