Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

VIG převzala pojišťovací aktivity Erste Group

Veinna Insurance Group úspěšně završila koupi pojišťovacích aktivit skupiny Erste Group Bank AG v Rakousku i ve střední a východní Evropě.

Součástí transakce je uzavření dlouhodobé distribuční dohody (na dobu 15 let), umožňující VIG přístup k mezinárodní distribuční síti Erste Group s více ne 16 mil. zákazníků a více než 2 900 pobočkami. Skupina Erste Group zase získává přístup ke zhruba 10 milionům zákazníků VIG v zemích, ve kterých jsou oba partneři nyní aktivní.

Obě skupiny se zavázaly, že budou prostřednictvím své vlastní distribuční sítě přednostně nabízet produkty druhého partnera. Celková hodnota transakce představuje 1.445 mil. EUR.

„Úspěšným zakončením této akvizice a uzavřením distribuční dohody můžeme ještě důrazněji pokračovat v nastoupené cestě růstu“, prohlásil Dr. Günter Geyer, CEO Vienna Insurance Group. „Vienna Insurance Group se tímto stává jedničkou mezi v tomto regionu působícími pojišťovnami. Vzájemná distribuční dohoda poskytuje oběma peněžním koncernům solidní základ pro intenzivnější společné využívaní dynamického růstu trhů v zemích SVE.“

Zdroj: Tisková zpráva VIG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.