Pátek 07. srpna. Svátek má Lada.

V září startuje elektronická evidence tržeb

Investice 29.08.2016 | 12:28 1 Komentář

Přidělování autorizačních údajů pro elektronickou evidenci tržeb (EET) začne v září. Podnikatelé si mohou vyzvedávat přihlášení pomocí Daňového portálu, datové schránky ale i osobně na jakémkoliv finančním úřadu.

Česko je poslední ze zemí visegrádské čtyřky, která ještě nemá EET,“ řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO) Babiš. „Finanční správa nebude nikoho pronásledovat. Bude benevolentní,“ dodal. Od 1. prosince bude EET spuštěna pro provozovatele restaurací a hotelů v pilotním režimu.

V následujících měsících se pak budou připojovat i ostatní podnikatelé, přičemž všechny maloobchodní a velkoobchodní firmy budou muset být v systému zapojeny v březnu příštího roku.

Ministr uvedl, že EET se v první fázi nebude týkat stánkového prodeje občerstvení bez zázemí pro hosty, například na festivalech, ty se do evidence zapojí až od března 2018, stejně jako prodej na farmářských trzích. Prodeje přebytků ze zahrádek se EET netýká.

Nebude se to týkat stánků, jak někteří strašili. Takže když si na Vánoce budete chtít na Staroměstském náměstí koupit svařák nebo trdelník, tak účtenku nepotřebujete,” řekl Babiš.

Jsme rádi, že ministerstvo financí vyslyšelo požadavek Hospodářské komory ČR a nalezlo řešení umožňující, aby se EET v první fázi netýkalo například vánočních trhů, protože by to ohrozilo klidný průběh letošního adventu. Tratili by na tom podnikatelé, ale i zákazníci,” dodal Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky

Zdroj: Lidovky.cz

Jeden komentář: “V září startuje elektronická evidence tržeb”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.