Středa 28. října. Je Státní Svátek

Umíte si poradit s nestabilitou na kapitálových trzích?

Nacházíme se v době geopolitické nestability, která má významný vliv i na kapitálové trhy. Úměrně k nejisté situaci narůstá riziko možných ztrát. Některé výkyvy na trzích jsou nečekané, těm se říká černá labuť a je poměrně obtížné jim předcházet. Vedle toho je ale řada situací, o kterých víme či alespoň je můžeme očekávat. A u takových je potřeba se řádně připravit na možný cenový propad.

Události, z nichž vyplývá zvýšené riziko cenových pohybů, mohou vyústit ve zvýšenou votalitu, neboli nervozitu na kapitálových trzích, kdy může dojít k prudkému nárůstu a následně poklesu. Ideální postup je minimalizovat riziko redukcí pozic, u kterých je možné očekávat výrazný pohyb. Případně nastavit ve vaší aplikaci, pokud k tradování používáte, příkaz k odprodeji při určitém výkyvu ceny. Ten však nemusí být nutně spolehlivý v situacích, kdy dojde k masovějším pohybům na trzích.

Základní pravidlo říká, že čím vyšší výnos, tím vyšší riziko a naopak. Naše portfolio bychom tedy měli vždy ideálně co nejvíce diverzifikovat, část vložit do akcií, dluhopisů či komodit, zkušenější investoři mohou využít opční kontrakty a forex.

Schopnost vhodně rozprostřít finanční prostředky mezi jednotlivé investiční nástroje, a tím tak snížit možné finanční ztráty, vyžaduje dobré znalosti nejen kapitálového trhu, ale především sledování aktuálního dění doma i ve světě. A nebo využít možnost „následování“ zkušeného obchodníka.

Jednou z možností následování zkušených obchodníků nabízí SaxoSelect, který by se dal přirovnat k investičnímu autopilotovi. Naučí vás, jak efektivně naložit s vlastním kapitálem. Platforma nabízí přístup k ověřeným, pečlivě vybraným investičním a obchodním strategiím v reálném čase a je určena pro nové i stávající klienty. Na platformě SaxoTraderGO si stačí vybrat investičního experta, jehož strategii chcete sledovat a vyčlenit si k tomu objem finančních prostředků. Strategii můžete kdykoliv opustit a své peníze během několika vteřin přesunout na bankovní účet.

S pomocí SaxoSelect vyděláváte na znalostech zkušených investorů, získáte přehled v různých třídách aktiv a investičních stylech, abyste mohli své portfolio správně rozložit. Kdykoliv můžete s investováním začít anebo přestat. Tím, že umožníte investičním expertům vybraným Saxo Bank, aby řídili a sledovali vámi vybrané strategie, šetříte nejen svůj čas, ale stanete se i samostatným investorem.

Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.