CZK/€ 24.360 -0,04%

CZK/$ 22.587 +0,28%

CZK/£ 28.457 +0,05%

CZK/CHF 25.830 +0,20%

20. 06. 2016

0 komentářů

Umíte si poradit s nestabilitou na kapitálových trzích?

 


 

Události, z nichž vyplývá zvýšené riziko cenových pohybů, mohou vyústit ve zvýšenou votalitu, neboli nervozitu na kapitálových trzích, kdy může dojít k prudkému nárůstu a následně poklesu. Ideální postup je minimalizovat riziko redukcí pozic, u kterých je možné očekávat výrazný pohyb. Případně nastavit ve vaší aplikaci, pokud k tradování používáte, příkaz k odprodeji při určitém výkyvu ceny. Ten však nemusí být nutně spolehlivý v situacích, kdy dojde k masovějším pohybům na trzích.

Základní pravidlo říká, že čím vyšší výnos, tím vyšší riziko a naopak. Naše portfolio bychom tedy měli vždy ideálně co nejvíce diverzifikovat, část vložit do akcií, dluhopisů či komodit, zkušenější investoři mohou využít opční kontrakty a forex.

Schopnost vhodně rozprostřít finanční prostředky mezi jednotlivé investiční nástroje, a tím tak snížit možné finanční ztráty, vyžaduje dobré znalosti nejen kapitálového trhu, ale především sledování aktuálního dění doma i ve světě. A nebo využít možnost „následování“ zkušeného obchodníka.

Jednou z možností následování zkušených obchodníků nabízí SaxoSelect, který by se dal přirovnat k investičnímu autopilotovi. Naučí vás, jak efektivně naložit s vlastním kapitálem. Platforma nabízí přístup k ověřeným, pečlivě vybraným investičním a obchodním strategiím v reálném čase a je určena pro nové i stávající klienty. Na platformě SaxoTraderGO si stačí vybrat investičního experta, jehož strategii chcete sledovat a vyčlenit si k tomu objem finančních prostředků. Strategii můžete kdykoliv opustit a své peníze během několika vteřin přesunout na bankovní účet.

S pomocí SaxoSelect vyděláváte na znalostech zkušených investorů, získáte přehled v různých třídách aktiv a investičních stylech, abyste mohli své portfolio správně rozložit. Kdykoliv můžete s investováním začít anebo přestat. Tím, že umožníte investičním expertům vybraným Saxo Bank, aby řídili a sledovali vámi vybrané strategie, šetříte nejen svůj čas, ale stanete se i samostatným investorem.

REKLAMA

Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Peníze - graf - čas - stopky - eura - bankovky a mince

Kdo diktuje růsty a propady akciových trhů?

V pátek skončilo druhé čtvrtletí a též první pololetí a vysvědčení na Wall Street u indexu S&P 500 dosáhlo 17% růstu od začátku roku. To je stejně potěšující, jako samé jedničky mé dcery na jejím vysvědčení z 6. třídy.

Text: Roman Koděra

02. 07. 2019

Peníze - hnízdo - bezpečí

Fond-show: J&T Money

J&T Money je velmi oblíbený konzervativní fond. Jeho nevýhodou je vysoká koncentrace kreditního rizika. Na oplátku nabízí investorům stabilní výnosy s minimální volatilitou, reálně lze s velkou pravděpodobností očekávat v následujících dvou letech výnosy kolem 2 % p.a.

Text: Jan Traxler

17. 04. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *