CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

10. 06. 2016

0 komentářů

Týmy na fotbalovém Euru si vydělají 301 milionů eur

 


 

Poprvé se na evropském šampionátu představí Albánie, Severní Irsko, Island, Wales a Slovensko. Jen za účast si odnese každý účastnický tým osm milionů eur. Poslední šestnáctka si odnese dalších 1,5 milionu, osm čtvrtfinalistů získá dalších 2,5 milionu eur a čtyři miliony eur za postup do semifinále. Vítěz se kromě prestiže může těšit na dalších osm milionů eru a druhy na pět milionů eur. Celková odměna pro šampiony se může vyšplhat až na 27 milionů eur, pokud vyhrají i všechny zápasy ve skupině.

Zajímavé jsou i statistiky výsledků mistrovství Evropy v poměru k hodnotě hráčů. Poslední dvě mistrovství vyhrálo Španělsko, kde dohromady hráči stojí 658 milionů eur. Druhé nejdražší hráče mají mistři světa z Německa 566 milionů eur. Třetí příčku si drží pořadatelská Francie 493 milionů eur.

„Takže když vezmete pět, sedm nebo deset výsledků nejdražšího týmu, v průměru vám vyjde, že můžete čekat vítězství. Jen proto, že prostě máte nejlepší, tedy nejdražší hráče,“ říká ekonom Ian Bright, který stojí za průzkumem s názvem Cup-o-nomics. „Ale krása takovýchto turnajů spočívá právě v tom, že i David může v jednom z mnoha případů Goliáše porazit. A proto je fotbal taková zábava.“
Zdroj : Forbes.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

spoření - prasátko - úspory - peníze - ruka - mince

Máte vysoké příjmy? I tak můžete mít problém s důchodem

Někteří občané uvedli v daňovém přiznání za rok 2017 vysoké zdanitelné příjmy, přesto mohou mít problémy s přiznáním státního důchodu nebo budou mít státní důchod nízký vzhledem ke zdanitelným příjmům. Jak je to možné?

Text: Petr Gola

27. 04. 2018

Penzisté na lavičce - penze - důchod

Vysoké příjmy a předčasný důchod? Ne!

Z důvodu prodlužujícího se důchodového věku uvažují mnozí lidé o předčasném důchodu a každoročně řada lidí do předčasného důchodu skutečně odchází. Zejména pro lidi s vyššími příjmy však není předčasný důchod dobrým řešením.

Text: Petr Gola

20. 03. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *