Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Týmy na fotbalovém Euru si vydělají 301 milionů eur

Investice 10.06.2016 | 13:07 0 Komentářů

Dnes startuje Mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii. V 51 zápasech na 10 stadionech se představí 24 týmů. Fotbalová asociace UEFA připravila pro jednotlivé reprezentace odměny ve výši 301 milionů eur. Zajímavá fakta o Euru představila studie nizozemské finanční skupiny ING.

Poprvé se na evropském šampionátu představí Albánie, Severní Irsko, Island, Wales a Slovensko. Jen za účast si odnese každý účastnický tým osm milionů eur. Poslední šestnáctka si odnese dalších 1,5 milionu, osm čtvrtfinalistů získá dalších 2,5 milionu eur a čtyři miliony eur za postup do semifinále. Vítěz se kromě prestiže může těšit na dalších osm milionů eru a druhy na pět milionů eur. Celková odměna pro šampiony se může vyšplhat až na 27 milionů eur, pokud vyhrají i všechny zápasy ve skupině.

Zajímavé jsou i statistiky výsledků mistrovství Evropy v poměru k hodnotě hráčů. Poslední dvě mistrovství vyhrálo Španělsko, kde dohromady hráči stojí 658 milionů eur. Druhé nejdražší hráče mají mistři světa z Německa 566 milionů eur. Třetí příčku si drží pořadatelská Francie 493 milionů eur.

„Takže když vezmete pět, sedm nebo deset výsledků nejdražšího týmu, v průměru vám vyjde, že můžete čekat vítězství. Jen proto, že prostě máte nejlepší, tedy nejdražší hráče,“ říká ekonom Ian Bright, který stojí za průzkumem s názvem Cup-o-nomics. „Ale krása takovýchto turnajů spočívá právě v tom, že i David může v jednom z mnoha případů Goliáše porazit. A proto je fotbal taková zábava.“

Zdroj: Forbes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.