Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Trump hodlá potvrdit dohodu o ochraně hranic. Akciovým trhům to svědčí

Investice 13.02.2019 | 17:36 0 Komentářů

Americký prezident Donald Trump se chystá potvrdit dohodu o ochraně hranic. Dohodu dojednali demokraté a republikáni v Kongresu. Trump se tak chce vyhnout další krizi kolem financování vlády, jehož zablokováním hrozil.

Republikánští a demokratičtí zastupitelé dospěli k dohodě, která částečně požadavkům prezidenta ustupuje. Ale na uvolnění 5,7 miliardy dolarů na stavbu zdi dohoda neobsahuje. Trump prohlásil, že s návrhem není spokojen. Dává mu totiž na ostrahu hranic jen 1,4 miliardy dolarů.

Nemohu říci, že jsem nadšený,“ řekl novinářům v Bílém domě. Připustil, že dohodu může vetovat, novou rozpočtovou krizi vlády ale vyloučil.

Americké akciové trhy dnes otevřely v zelených číslech. Děje se tak v reakci na Trumpovo odlehčení napětí v oblasti obchodní politiky s Čínou. Americký prezident včera naznačil, že je ochoten uvažovat o prodloužení obchodního příměří obou zemí. Index Dow Jones roste o 0,5 %, stejně jako S&P 500 a technologický Nasdaq si připisuje 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 nejlépe zahájily dnešní seanci energetické společnosti, které získávají 1,6 %,“ doplnil Jiří Kostka z Komerční banky.

Zdroj: ČT24.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.