Čtvrtek 01. října. Svátek má Igor.

Triglav pojišťovna má nového stoprocentně českého majitele

Pojištění 03.06.2015 | 17:45 0 Komentářů

Česká národní banka (ČNB) schválila akvizici Triglav pojišťovny. Společnost VIGO Investments se tak stala novým stoprocentně českým vlastníkem pojišťovny. Proces akvizice probíhal od podzimu loňského roku.

„Úspěšné převzetí 100 procent akcií Triglavu znamená významný posun v našich plánech v oblasti pojišťovnictví. Pojišťovnu vnímáme jako stabilní platformu pro budoucí dlouhodobý růst na českém trhu,“ uvedl Pavel Řehák, předseda představenstva VIGO Investments. 

Díky spolupráci Triglav pojišťovny a jejího nového majitele dokázala pojišťovna snížit ztrátu v loňském roce o 85 procent na 13,8 milionu korun. K zisku v prvním čtvrtletí letošního roku pomohly Triglav pojišťovně zejména změny v procesech a řízení a zaměření na stabilizaci a kvalitu pojistného kmene.

„Na základech Triglav pojišťovny bude vznikat dlouhodobě úspěšná a především klientsky přívětivá pojišťovna. Nemáme menší ambici, než díky ní změnit poměry na současném trhu tak, aby to ocenili nejen současní, ale i budoucí klienti,“ dodal Pavel Řehák. 

Zdroj: Tisková zpráva VIGO Investments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.